משרד הבריאות מציע: לחלק את מירון ל-3 מתחמים, עד 3000 איש באירוע

  צבי טסלר No Comments on משרד הבריאות מציע: לחלק את מירון ל-3 מתחמים, עד 3000 איש באירוע

  מתווה משרד הבריאות לאירועי מירון: המקום יחולק לשלושה מתחמים – במתחמי ההדלקה עצמם לפי תו ירוק ועד 3000 איש בכל אירוע. בהר עצמו אין עצמו אין מגבלה, אבל אם מקיימים אירוע – עד 20 איש בפנים ו-100 בחוץ

  ציון הרשב"י במירון צילום: David Cohen/Flash90
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  משרד הבריאות פרסם הבוקר (ראשון) את המתווה שלו לקיום אירועי ההדלקות בל"ג בעומר במירון.

  על פי המתווה, במקום כולו יחולק לשלושה מתחמים: מתחם אחד, אזורי ההדלקות – שהכניסה אליהם תותר לבעלי תו ירוק בלבד, ויוגבלו לעד 3000 משתתפים בכל אירוע. האחריות על אירועי ההדלקה יהיו על מנהלת המקומות הקדושים.

  מתחם שני, אזור היישובים וההר – ללא מגבלות הגעה אך אם מקיימים אירוע כלשהו הפעילות תהיהי תחת מגבלות ההתכנסות – עד 30 איש במקום סגור ועד 100 במקום פתוח.

  מתחם שלישי, אזור הקבר – הכניסה אליו תנוהל על ידי המשטרה והוא יתנהל כסרט נע, ללא השתהות במקום.

  בנוגע למזון, מציעים במשרד הבריאות לאפשר רק חלוקת כריכים ושתייה ארוזים באזור ההדלקה. בשאר המקומות מזון אישי או מכירת מזון ארוז (אין אישור למזנונים ואוהלי הארחה).

  האכיפה וניהול העומסים תוטל על משטרת ישראל. כבכל שנה, ההגעה תתאפשר באוטובוסים עו באופן עצמאי עד לחניונים ומשם להר בשאטלים.

  עם זאת, מפקד מחוז צפון במשטרת ישראל אמר הבוקר בתדרוך לכתבים כי לא תהיה אפשרות לאכוף את התו הירוק בל"ג בעומר בהר מירון. כמו כן, לדבריו, יתכן ואוטובוסים ימתינו ולא יורשו להיכנס למירון כשההר יהיה בתפוסה מלאה (10,000 איש) על פי ההנחיות.  0 תגובות