תיאור מקומם: נסע למירון ונעצר באגרסיביות ובתואנות שווא

  אבי יעקב 5 Comment on תיאור מקומם: נסע למירון ונעצר באגרסיביות ובתואנות שווא

  סיפור הזוי: ר' נפתלי קלצקין נעצר כאחרון הפושעים בדרכו למירון, ושהה יומיים במעצר בכלא צלמון לטענתו רק בגלל אגו נפוח של שוטרת שטפלה עליו סיפור חמור אחר שלא ציית להוראותיה במחסום. יומיים במעצר עם פושעים פליליים, חטיפת טלפונים אישיים שלו ושל אשתו ואחזקתם בידי המשטרה בישראל למרות היותם תושבי ארה"ב, הם רק חלק מהסיפור הבלתי נתפס כפי שמספר אביו – הרב ישראל קלצקין • הסיפור המטריד

  צילום: David Cohen/Flash90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רק לפני כמה ימים ר' נפתלי קלצקין קנה כרטיסי טיסה לו ולזוגתו מארה"ב לישראל כך שיספיקו לשהות בארץ בשבוע בו חלה הילולתו של רשב"י ביום ל"ג בעומר. הם ידעו כי ציון הרשב"י סגור לציבור אך החליטו בכל זאת להגיע לארץ בכוונה לנסוע לרשב"י ביום לד' בעומר, אחר שייפתח הציון. כך ספר אביו ר' ישראל קלצקין. "בני הודיע לבעל הדירה ששכר במושב 'אור הגנוז', כי הוא יגיע רק במוצאי ל"ג בעומר, ולכבוד ל"ג בעומר נסע לבית שמש להדלקה של ר' מייל'ך בידרמן שליט"א ואח"כ בהדלקה בקבר שמעון הצדיק ובעוד מקומות הקדושים.

  במוצאי ל"ג בעומר, נפתלי ורעייתו ויצאו לדרך לכיוון מרומי הגליל. בחצות הלילה הגיעו לצומת גוש חלב שבגליל, נתקלו במחסום משטרתי שלא נתן לעבור הלאה לכיוון מירון, למרות שיום ההילולא כבר חלף מזמן, נפתלי ורעיתו עצרו ליד המחסום וסברו כי אם ידברו באנגלית, השוטרים יאפרו לו לעבור, ולא מהסיבה שהגיע מרחוק. קלצקין הסביר כי הוא כלל לא נוסע למירון והראה להם כי שכר בית ביישוב אור הגנוז הסמו וסיפר שכבר לא ישן שתי יממות. השוטרת אטמה את אוזניה והראתה לו להמשיך הלאה, בני אמר לה כי במחסומים הקודמים נתנו לו לעבור אחרי שהוכיח להם שיש לו דירה באור הגנוז, ואמרו לו בבירור שכשיראה את זה יתנו לו להגיע לביתו, אך דבר לא עזר.

  בלית ברירה הוא המשיך הלאה כמה מאות מטרים ועשה פרסה, אז חמק לנתיב הנגדי שהיה פתוח ללא מחסום ואחרי שחלף את המחסום המשיך הלאה לכיוון אור הגנוז הסמוך. השוטרת הבחינה בו ושלחה ניידת לדלוק אחריו, הוא נעצר והוחזר למחסום. לטענתו, השוטרת התחילה להתייעץ עם השוטרים על איזה עילה ניתן לעצור אותו, הוא מעיד כי שמע אותה מנסה "לשכנע", את השוטרים שהוא ניסה לפגוע בהם ובה. הם ניסו להניא אותה שתסתפק בדו"ח קנס של 500 ₪ על אי ציות להכוונת שוטר, היא רצתה לעצור אותו.

  לנוכח ההסלמה, רעייתו הוציאה את מכשיר הסלולרי שלה והתחילה לתעד את האירוע, בו רואים איך הרב נפתלי קלצקין, ניסה לרכך את השוטרת, ביקש סליחה וניסה לרצות את האגו שלה. אך האחרונה אזקה אותו והכניסה אותו לניידת כאחרון הפושעים. לטענתו, הוא ביקש להרפות קצת את האזיקים כי הם לוחצים לו על העצם, בתגובה היא עוד יותר הידקה את האזיקים והכאיבה לו יותר. הוא נלקח בניידת למשטרת צפת, שם לא הבינו את הדחיפות הגדולה להביא מישהו שבסך הכול עבר על עבירת תנועה ביום כל כך עמוס ומטורף. והיא לדבריו ניסתה להעליל עליו שניסה לדרוס אותה ואת השוטרים במחסום.

  הוא הוכנס לתא מעצר עד הבוקר, אז יובא לשופט לדיון בבקשת המשטרה להארכת מעצר. והעסקנים שפועלים בנושאי הכניסה למירון ותיאום מול המשטרה הוכנסו לתמונה בניסיון לסייע לו. במפתיע בשעות הבוקר, כלל העצורים שוחררו מלבד קלצקין, המשטרה ביקשה לא פחות מחמישה ימי מעצר על מנת לבדוק 'שיבוש חקירה'. אמנם השופט לא השתכנע שמדובר פה במחבל מסוכן ופסק הארכה של יומיים 'בלבד', אך ציין מפורש בפסיקה, כי זה רק לצורך השלמת חקירה וברגע שישלימו את החקירה עליהם לשחררו.

  הרב קלצקין הועבר לכלא צלמון בין פושעים וטרוריסטים, נמנע ממנו למסור לו שקית עם טלית ותפילין וספרים, אביו ניסה להפעיל קשרים אצל חברי כנסת כאלו ואחרים, ואפילו השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לא הצליח לעזור במיוחד. אביו ר' ישראל קלצקין מספר: "כלתי התחננה כי היא רוצה להביא לו תפילין, שכן כתוב בפסק של השופט, שקרוב מדרגה ראשונה רשאי להביא לו את ציודו האישי, בגדים וספרים, אך שירות בתי הסוהר לא נתנו לה להביא לו כלום. הוא ביקש שיתנו לו להיפגש עם עורך דין וגם את זה לא אישרו לו בשירות בתי הסוהר".

  לתמונה הוכנס עו"ד חזק, שהבטיח שמיד יגיש ערעור למחוזי ומיד קבע דיון לבוקר. הרב ישראל קלצקין מספר כי במשטרה קלטו שהעניינים רותחים, גם התחילו לקבל טלפונים מעיתונאים שביקשו תגובות על מה שקרה והבינו שטיפסו על עץ גבוה, מה גם שהעו"ד ציין בערעורו שהוא עומד להציג בפני השופט את התיעוד שמוכיח כי השוטרת סימנה את המטרה ואח"כ ציירה עיגול מסביב, היינו, החליטה לעוצרו ואח"כ חיפשה סעיף במה להאשימו בחמורות שבחמורות. ואז במשטרה הודיעו בכתב כי הם מושכים בחזרה את התביעה והדיון המשפטי מיותר ובבוקר הוא ישוחרר.

  וכך, בשעות הבוקר המאוחרות, השופט חתם על השחרור המוקדם בהסכמת המשטרה ור' נפתלי השתחרר, אך הם הודיעו לו, כי לפני שהוא עוזב את הארץ, עליו לשוב לצפת כדי לחתום על מסמכי השחרור, זוהי פעולה פרוצדורלית שלא יישאר תיק פתוח. אחרי שחתמו על השחרור, החוקרת ביקשה מהרעיה שתראה להם את הסרטון שהיא תיעדה את השוטרת.

  הרעיה סירבה ואמרה שהיא כבר משוחררת ולא חייבת להם כלום ופנתה לצאת, ואז לדבריה השוטרת התחילה להיאבק איתה פיזית לחטוף ממנה את הטלפון שלה, שוטר נוסף חטף את הטלפון של בני ואמרו להם כי מחר תוגש בקשה לשופט שיאשר פריצה לטלפונים ואישור רטרואקטיבי של החרמת הניידים ללא צו. כתוצאה מההתנהלות העגומה של משטרת ישראל אותה תיארו, במשפחה מספרים כי הזוג קלצקין יצאו המומים מתחנת המשטרה, הותירו אחריהם את המכשירים הסלולאריים, ביטלו את התכנונים לנופש משפחתי בישראל, ושבו לביתם בארצות הברית.

  פנינו למשטרה – טרם התקבלה תגובתם לטענות. לכשתתקבל, נפרסם.



  5 תגובות

  מיין תגובות
  1. 5

   סיפור מרתיח במיוחד
   רק תביעת נזיקין אישית בגובה המקסימאלי , תלמד את השוטרת לקח שהיא לא תישכח כל ימיה

  2. 4

   לא הצלחתי להבין מה מקומם?
   אמרו שאסור לנסוע בזמן מסוים, למה צריך הבה ונתחכמה לו?!

   1. לא כל מי שלא חושב כמוך טועה ובכלל ממתי כל אמירה או עשייה מקוממת של הרשויות באופן מוצהר כנגד החרדים תתקבל אצלך בשויון נפש? גם על המפונים בהתנתקות אמרת את זה או שאז הצלחת לכאוב את כאבם .. לפעמים מספיק קצת לחשוב ולנסות להרגיש את הזולת בהצלחה!

   2. המקומם זה האטימות לב של השוטרת שהוא מסביר לה שיש לו דירה באור הגנוז והוא לא יישן יומיים, מה הרוע לב הזה לאסור אותו ועוד בכזה מקום! הגזימה לגמריי ועוד לחפש עליו אשמה הרי לא כל אדם שעושה עבירת תנועה מכניסים אותו למעצר אפילו לא ליממה.
    מזעזעע ממש רוסיה !