למה באמת ביטל הרמטכ"ל את ביקורו בארצות הברית?

  קובי פינקלר No Comments on למה באמת ביטל הרמטכ"ל את ביקורו בארצות הברית?

  מה עומד מאחורי החלטת הרמטכ"ל אביב כוכבי, לבטל את הנסיעה החשובה לארה"ב אמש? מדובר על ביקור חשוב מאוד בו היה צפוי להיפגש עם ראשי מערכת הביטחון האמריקנית | פרשננו הצבאי קובי פינקלר בטור מיוחד

  הרמטכ"ל אביב כוכבי צילום: פלאש 90
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  כבר כמה שבועות עמלים בצה"ל ובמערכת הביטחון על ביקורו של הרמטכ"ל רא"ל כוכבי בארצות הברית.

  התכנון היה קפדני ובין היתר הוזמן הרמטכ"ל להיות בביקורו הראשון בארה"ב, אורחו של יושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מארק מילי.

  במהלך הביקור היה כוכבי אמור לקיים פגישות עבודה עם בכירים במשרד ההגנה ובצבא האמריקאי, ביניהם היועץ לביטחון לאומי, מר ג'ייק סאליבן, מזכיר ההגנה האמריקאי, מר לויד אוסטין, יושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מארק מילי, מפקד CENTCOM, הגנרל קנת' מקנזי, ומפקד SOCOM, הגנרל ריצ'ארד ד.קלארק ועוד.

  זה היה אמור להיות הביקור הראשון שמקיים הרמטכ"ל בארה"ב במסגרת תפקידו הנוכחי.

  אבל אמש, לאחר שבמערכת הביטחון הבינו שפוטנציאל ההסלמה באזור גדול ולנוכח חשיבות המסר כלפי הפלסטינאים, החמאס וארגוני הטרור, המסר שיצא מהרמטכ"ל היה חד משמעי.

  'אני בעת הזו נשאר בארץ ובמקומי ייסעו ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן וראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן'.

  בצבא מבינים שבעיתוי הנוכחי נסיעה חשובה ככל שתהיה לא תהיה נכונה לאור המצב השברירי במרחב ועל כל הוחלט על ביטול סופי של הביקור.

  הערכת המערכת היא שאמנם כעת שקט אך במזרח התיכון אין לדעת מה טומן יום ובהיעדר ממשלה יציבה טוב עשה הרמטכ"ל שנשאר בארץ כמבוגר האחראי.  0 תגובות