"להכפיל את הקרייה החסידית": שר השיכון ביקר בלוד ובקוממיות

  אבי יעקב 2 Comment on "להכפיל את הקרייה החסידית": שר השיכון ביקר בלוד ובקוממיות

  שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף השתתף בסיור בעיריית לוד והבטיח: "משרד הבינוי והשיכון בשיתוף פעולה עם ראש העיר יכפיל את את הקרייה החסידית ויקדם התחדשות עירונית בעיר לטובת הזוגות הצעירים". בהובלת השר הרב גולדקנופף: לראשונה מזה עשרות שנים המועצה האזורית שפיר צפויה לאשר את הכפלת היישוב קוממיות

  צילום: מישל אמזלג
  17:48
  29.05.24
  הרב משה בן לולו No Comments on "מעורר חלחלה": מחאה בשם הצדיקים על 'המצעד' בירושלים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  במסגרת הסיורים ברשויות ובמועצות מקומיות שמקיים שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, במטרה לעמוד באופן בלתי אמצעי על הצרכים המקומיים ולספק פתרונות בשטח, הגיע הבוקר (ה') שר הבינוי והשיכון יחד עם מנכ"ל משרדו יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל רמ"י ינקי קוינט, הרמ"ט מוטי בבצ'יק, עינת גנון סמנכ"לית הרשות להתחדשות עירונית ובכירי משרד הבינוי והשיכון ורמ"י, לסיור ולדיון מקצועי במועצה האזורית שפיר, ביישוב קוממיות ובעיר לוד.

  את הסיור במועצת שפיר פתח השר הרב גולדקנופף ביישוב קוממיות, ועמד מקרוב על ההתפתחות של היישוב וההחקלאות החרדית הוותיקה במקום. במתנ"ס המקומי קיימו שר הבינוי והשיכון ופמלייתו ישיבת עבודה עם פרנסי היישוב והמרא דאתרא הגר"מ מנדלסון שליט"א, שם דנו בצרכים של היישוב ובדרכים להרחבתו, קידום הקמת מרכז מבקרים למצוות התלויות בארץ ביישוב וההסדרים מול רמ"י לטובת המשך שגשוג היישוב.

  בפתח הישיבה במועצה האזורית שפיר, עם ראש המועצה אדיר נעמן ומנכ"ל המועצה, התייחדו שר הבינוי והשיכון והמשתתפים עם זכרם של הקדושים הי"ד תושבי המועצה, שנהרגו על קידוש ה' במתקפת הטרור בשמחת תורה. בדיון העלה השר שורת פתרונות ודרכים לטובת הרחבת היישובים בתחומי המועצה. ראש המועצה בישר לשר הרב גולדקנופף, כי במסגרת שיתוף הפעולה ההדוק עם היישוב קוממיות, הוא מתכוון להשלים את שיפוץ מוסדות החינוך במקום עד סוף השנה.

  בהובלתו של שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, צפויה להיות מאושרת ע"י מועצת שפיר הכפלת הנחלות ביישוב שכבר אושרה ע"י רמ"י, מה שלמעשה יכפיל את כמות תושבי היישוב לראשונה מזה עשרות שנים.

  בישיבת עבודה שהתקיימה בבית הכנסת המרכזי שיכון חב״ד בלוד בשכונת חב"ד, בהשתתפות סגן השר ח״כ הרב יעקב טסלר, בכירי העירייה וראש העיר עו"ד יאיר רביבו, המרא דאתרא דחסידי חב"ד בעיר הגה"ח רבי בועז יורקוביץ שליט"א, חבר המועצה הרב שמואל בורקיס וראשי הקהילה, הועלה בפני השר הצורך לגיבוש פתרונות עבור מגורי מאות משפחות של קהילת חב"ד הוותיקה בעיר.

  ראש העיר הציג לשר הבינוי והשיכון את המבנים הישנים והמסוכנים בשיכון לצד ההתקדמות במיזמי התחדשות עירונית ברחבי העיר. רה"ע הדגיש כי הוא שואף להכפיל את הקהילה החסידית בעיר ולקלוט זוגות צעירים חרדים בלוד.

  השר הרב גולדקנופף הבטיח לסייע במסגרת משרדו לקידום מיזמי התחדשות עירונית ופינוי בינוי בעיר, לחיזוק מבני השיכון ולבניית מקווה גברים שייתן מענה לאברכי הקהילה והבטיח כי אנשי משרדו יסייעו בכל הצריך להתפתחות קהילת חב״ד באזורים הסמוכים לשכונה הוותיקה.

  בישיבת עבודה שהתקיימה בעירייה עם רה"ע והנהלת העיר, יחד עם המהנדסים וחברי המועצה, נדונה ההתפתחות בדרום ובצפון העיר בדמות אלפי דירות חדשות בנוסף להתחדשות עירונית ולהסכם הגג הקיים. בסיום הביקור סיכם שר הבינוי והשיכון עם ראש העיר ואנשי המקצוע על לוחות זמנים ודיוני המשך לטובת קידום ההתחדשות והתרחבות של העיר לטובת תושבי לוד.  2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   קומבינה ואפילו לא קראתי את הכתבה

  2. 1

   עם ישראל חי
   חלבל ששר השיכון
   דואג לדיור רק למגזר אחד .בית שמש לוד ערד וכדומה במה שונה מאריה דרעי וגפני,
   מה עם הצעירים היהודים האחרים?
   נה עם ההלואות ברמה סבירה גם אם אין הון עצמי ראשוני
   מה עם דיור ציבורי להשכרה?
   זוג זכה בדירה ואי אפשר לשלם ,כי ההחזר8000 שקל בחודש
   והכנסה זו משכורת מינימום.