לראשונה • פקחים חרדים ממשרד החינוך מגיעים לביקורת בישיבות

  איתי גדסי 5 Comment on לראשונה • פקחים חרדים ממשרד החינוך מגיעים לביקורת בישיבות

  הבוקר הגיעו הפקחים לישיבה בישוב תל ציון של הרב יוסף זאב • משרד החינוך: תמיד היה פיקוח של נוכחות בישיבות. לא מדובר במפקחי תוכן • "נציג יהדות התורה במשרד מזמר זמירות, כעת נראה אותו עוצר את ההצקה התורנית"

  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לראשונה נשלחו פקחים חרדים לביקורות משרד החינוך בישיבות. כשהבוקר הגיעו הפקחים לישיבה בישוב תל ציון של הרב יוסף זאב.

  לאחר בדיקה נמסר כי הישיבה לא עברה את הביקורת.

  גורם במשרד החינוך אומר בשיחה עם קול חי כי "לא השתנה דבר, תמיד היה פיקוח של נוכחות בישיבות. לא מדובר במפקחי תוכן".

  גורם חרדי בכיר אומר לקול חי כי "את ההתערבות החדשה הזו צריך לגדוע באיבה. במשרד החינוך טוען השר כי יש קשר חדש עם המגזר, גם נציג יהדות התורה במשרד מזמר זמירות, כעת נראה אותם עוצרים את ההצקה התורנית".  5 תגובות

  מיין תגובות
  1. 5

   מאז ועד היום – יוונים יוונים נקבצו עלי…
   ותפילתנו שעשה נסים לאבותינו – בימים ההם בזמן הזה

  2. 4

   לנפתלי בנט וגור רוזנבלט יש פתאום משאבים ואנרגיות לפיקוח בישיבות, רק לפיקוח ובקרה במזרח ירושלים בה מתקימת הסתה לרצח בלתי פוסקת חסר לו כח אדם לפיקוח, שם פתאום הגיבור המהולל מאוד עדין
   להלן פרוטוקול ישיבת מליאה מתאריך 13/07/2016 המראה כיצד שר החינוך בשיתוף משרד ראש הממשלה ושר האוצר מעודדים ומממנים את אלו שמבצעים הסתה לטרור
   ומפנה את עיקר משאביו אך ורק להרוס את החינוך החרדי!

   עודד פורר (ישראל ביתנו):
   ………אנחנו מוצאים – וגופים פרטיים שעוברים על הספרים האלה מוצאים – עוד ועוד תכנים מסיתים, כמו שמתארים את החלטת האו"ם בכ"ט בנובמבר 47' והקמת מדינת ישראל ב-1948 כנכבה, וככיבוש, שמתייחסים כמובן לכל ישראל, אין שם הבדל קווי 48', קווי 67' .
   לא רק בעזה, גם שם, אין מפה. הם מוצגים במפה בספרי הלימוד כמדינת פלסטין.
   ההתייחסות במדינת ישראל היא כאל מדינת פלסטין, על כל שטחי ארץ-ישראל, הם מלמדים אותם שזה חלק מהאומה הערבית. זה החינוך, ספר חינוך לכיתה ב' – אני מדבר על דברים מהשנה האחרונה, אדוני סגן השר, לא על דברים מלפני שנים רבות – או שמספרים להם בספרי הלימוד, תדעי חברת הכנסת ברקו – שב-1948 קמה מדינה פלסטינית. היא הוכרזה באלג'יר, וזה מה שהם לומדים בספרי הלימוד, זאת אומרת: הם חלק מהנרטיב השקרי שמנסים לפתח פה, וכל זה – – –

   סגן שר החינוך מאיר פרוש:
   בבתי-הספר הממלכתיים, או הפרטיים?
   עודד פורר (ישראל ביתנו):
   בבתי-הספר הממלכתיים, זה מתוך ספר לימוד בבית-ספר בכיתה ג' במזרח ירושלים.

   עודד פורר (ישראל ביתנו):
   ספר לכיתה ג'. אם תרצה, אני אעביר לך גם, אדוני, בדיוק את הצילומים של הדפים. זה גם יפה, שהתיאור הזה מגיע מתוך ספר ללימודי מתמטיקה לכיתה ג' בחלק א' בעמ' 80.

   או שמתארים בספרים שם את היהודים כנחשים פולשים – זה כבר ספר מדעי הלשון לכיתה י"ב, בעמ' 63, או כמובן שירי השהידים, ושירי ההלל לשהידים, שלומדים בספרים לכיתות ז', כיתה י"ב, כיתות ה' ועוד.

   ענת ברקו (הליכוד):
   גברתי היושבת-ראש, סגן השר, כנסת נכבדה, זה זמן רב אני מתריעה על הנושא הזה, שהחינוך – מערכת החינוך במזרח ירושלים, בעצם מתנהלת שם הסתה פרועה נגד מדינת ישראל ונגד יהודים בכלל.

   זה שמערכת החינוך שנמצאת תחת פיקוחה של הרשות הפלסטינית מהווה כר פורה להפצת דברי שטנה מסיתים, בזה אין כל חדש, חבר הכנסת פורר, ולמען האמת, היכולת שלנו להשפיע ולשלוט בה היא מלכתחילה די מוגבלת.

   אבל כשזה קורה במערכת החינוך במזרח ירושלים, שנמצאת תחת הפיקוח הישיר של משרד החינוך וממומנת על-ידיו, על-ידי משלם המסים הישראלי, זה לא רק אבסורד; זה מקומם, זה בגדר איוולת, וצריך למגר את העניין הזה.

   הגשתי שאילתות בנושא הזה, הצגתי בפני שר החינוך ובפני התקשורת והציבור מידע מוצק, כולל דפי פייסבוק, כולל חומרים על הצגות, על פעילויות בתוך בתי-הספר, המראים כיצד מנהלים ומורים בבתי-הספר במזרח ירושלים, חלקם בכלל אסירים ביטחוניים לשעבר, מחנכים תלמידיהם לשנאה טהורה, ואף מדי פעם אנחנו רואים את הדברים, הפעילויות, שהם משותפים עם הילדים שמביאים מתוך העולם הקודם שלהם. חינוך שלא מותיר בידי אותם ילדים ברירה, אלא לעבור תהליך של סוציאליזציה, של טפטוף רע למוחם, אני מכנה את זה "דודא", שאחר כך אנחנו רואים אותה גם בקרב אותם טרוריסטים צעירים שהדרך שלהם לפתור בעיות הפכה להיות דרך הטרור."

   הבאתי אפילו מידע קונקרטי על בית-ספר מסוים, בשם בית-הספר לבנות הרב-נתיבי העל-יסודי של רשת סח'נין בשועפאט. הראיתי כיצד מתחוללת שם הסתה בלתי נתפסת, וכל זאת תחת ניצוחה של לא פחות מאשר הנהלת בית-הספר, מנהלת בית-הספר, שגם נשואה לאסיר ביטחוני לשעבר, ולהדגיש – מדובר בבית-ספר שמלמד לתוכנית הבגרות הישראלית.

   עם זאת, אני טוענת שמשרד החינוך נמנע מלעשות את מלאכתו כנדרש בנושא הזה, והימנעות זו היא שמאפשרת את המשך ההסתה הפרועה, ובעצם מבערת כל חלקה טובה במערכת החינוך.

   מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה):
   אני עמדתי על במה זו לפני שש-שבע שנים, וכבר נאמתי אז על הנושא הזה, הכאוב, שמאז הסכמי אוסלו החינוך במזרח ירושלים עבר לידי הרשות הפלסטינית, ולומדים שם את תוכניות הלימוד הפלסטינית, שכוללת במרכזה את הנכבה, כמובן את הכחשת השואה, ואני גם ראיתי בספר, בדיאלוג בין ילדים גילאי חמש, כאשר ילד שואל מאין אתה, אומר: מוורשה, מוורשה. ומאיפה אתה? אני מעכו. מאיפה אתה? ממוסקבה, מאיפה אתה? מחיפה. מאיפה אתה? הוא אומר: אני מבודפשט. ומאיפה אתה? אומר הילד הערבי: אני משיח'-מוניס בתל-אביב. וככה, דיאלוג שלם. זה בספר שממומן על-ידי משרד החינוך. 175 בתי-ספר במזרח ירושלים ממומנים 100% על-ידי משרד החינוך, 175 בתי-ספר.

   כמו כן, נבנים בתוכנית חומש כ-600 כיתות חדשות, וכאשר הייתה בעיה למשרד החינוך לבנות את 600 הכיתות, כי הרי אין מגרשים ציבוריים כי הם בונים שם בתים גם על מגרשים ציבוריים, בא בית-המשפט העליון וחייב לרכוש מגרשים פרטיים כדי לבנות שם את 600 הכיתות, שזה בונים עכשיו בקצב גדל והולך כדי לסיים מה יותר מהר לאותם תלמידים, אשר בזמנם הפנוי, עקב כל ההסתה שמלמדים, יודעים לחדד אבנים ולזרוק אותן על התחבורה הציבורית או על הר-הזיתים.

   אנחנו יודעים שהגורם מספר אחת לטרור הצעירים הזה זה הסתה, אבל לא תיארנו לעצמנו שזה הסתה במערכת החינוך. ואני, בשעתו, כשהייתי סגן שר החינוך, ואז גדעון סער, שר החינוך, הקציב 2 מיליון שקל לצנזורה על הספרים האלה. אז התברר שיש פתרון. יש דפי קשר. ואני זוכר שהביאו דפי קשר לדוגמה, מזוויעים, מזוויעים ממש, איך שעומדים ילדים עם חרבות, ומה שכתוב שם, הכיתוב של זה: אטבח אל-יהוד, אללה אכבר – ולמי יש פיקוח על דפי הקשר שהילד מביא הביתה?

   אני רוצה לומר לכם, אם למערכת החינוך החרדית, להבדיל, יש כל זה, פיקוח, וכל סטייה קטנה מהמערכת או מהלימודים, מייד – שלילת רישיון, או שלילת המבנה, או שלילת תקציב, מה שרק לא בא, אני לא מתאר לי, לא מבין מדוע במערכת החינוך אי-אפשר לשים פיקוח צמוד ונוקב כדי שהילדים האלה לא יספגו את מנת הרעל הזאת. תודה רבה.

   סגן שר החינוך מאיר פרוש:
   ….. שנתיים האחרונות הקים משרד החינוך מינהל בקרה ואכיפה, המטפל גם בנושא זה. אני רוצה לומר, והרב מוזס הזכיר זאת; במשרד עובד מינהל אכיפה ובקרה, יכול להיות שאותו מינהל במשרד, שעסוק במה שקרוי מוכש"ר, או מוסדות פטור במגזר היהודי, אז פשוט אין לו זמן להגיע למזרח ירושלים. זה הלימוד זכותא שיש לי, כי זה אותו מינהל בקרה, אותם אנשים – האנשים האלה מעורבים.
   עד כאן

   רבותי!!!! וכיצד "מטפל נפתלי בנט (שר בחינוך למי שלא יודע) בבעיה? פשוט מאוד!! מכה בחרדים שולח אליהם את גלקסיו עם ביקורות ובקרות והתערבויות ומיצבי"ם ובידו השניה נותן תקציבי עתק (מליארדים!) לחינוך הערבי שכאמור מנוצל בין היתר להמשך ההסתה
   https://www.gov.il/he/Departments/news/economic_development_

   לכל ציבור חובשי הכיפות הסרוגות! אנו קוראים לכם להתעשת תראו את מי שמתם בראשכם! אותו איש המרחם על אכזרים והמתאכזר על רחמנים , אותו איש שבמהלך שירותו הצבאי הוריד את הכיפה מראשו ולאחר ל"חזר בתשובה" (חבל שחזר!) העפיל לראשות מפלגתכם ושם חבר למרשיעי ברית מיש עתיד והפקיר את גורל לומדי התורה לאשה חילונית שהכניס למפלגה, תוך כדי הטפה וטפיחה עצמית על השכם שכביכול הוא בעצמו מהווה דוגמא ומופת ללימוד תורה ושמירת תורה ומצוות ושירות צבאי (כאמור, נזכיר שוב, הבנאדם הוריד את כיפתו במהלך שירותו הצבאי)
   אנו קוראים לציבור הדתי הלאומי להתעשת ולמחות ולהדיח את נפתלי בנט מחריב היהדות בארץ הקדש

  3. 3

   אסור לפגוע בציפור הנפש שזה הישיבה הקדושות פלא על החכים החרדים שנותנים יד לדבר כזה וביטול תורה כזה

  4. 2

   למה בבתי הספר החילונים אין גם פקחים?

  5. 1

   איתי גדסי
   א. הרבה זמן כבר יש פקחים חרדים לפחות שנה.
   ב. הכל באישור רבנים
   ג. מידיעה ברורה אני אומר לך שזה רק עושה טוב לישיבות… ואין כאן המקום להאריך… מידיעה!