הראשון לציון: "מי שקונה כרטיס לוטו יש לו על מה לסמוך"

  יוסי אשר No Comments on הראשון לציון: "מי שקונה כרטיס לוטו יש לו על מה לסמוך"
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  צילום: איקי מימון

  הרה"ר הראשון לציון רבי יצחק יוסף השתתף בטקס סיום תחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס.

  במעמד המרשים לכבודה של תורה, הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות חיבורים תורניים, שנכתבו סביב נושא 'בין אדם לחברו'. את שולחן הכבוד פיארו רבני וועדת השיפוט של התחרות ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי ברוך דוב פוברסקי, הגאון רבי מסעוד בן שמעון ראש ישיבת 'אור אליצור', דומ"צ חסידי בעלזא הגאון רבי יעקב גרינוולד, הגאון רבי שלום בער סורוצקין ועוד.

  אורח הכבוד באירוע היה הרב הראשי הראשון לציון רבי יצחק יוסף שליט"א שפתח במשא המרכזי ואמר ”יש לכם את הזכות לקחת חסות על אירוע מפואר לכבודה של תורה". הראשון לציון סיפר על דעתו ההלכתית של מרן הרב עובדיה זצוק"ל בנוגע להשתתפות בהגרלות של מפעל הפיס. לדבריו בתחילה הוא הסתייג מרכישת כרטיסי הגרלות אך "בשנים האחרונות סיפרו לו שמפעל הפיס עוסק בחסד, מסייע לבתי חולים, תלמידי חכמים, עוסק בהקמת בתי כנסיות, מקוואות טהרה ועוד דברים טובים. ואמר שאדם שקונה כרטיס של מפעל הפיס, אפילו יודע שהוא לא יזכה, זה הולך לצדקה ולכן יש לו על מה לסמוך"

  בסיום נאומו, העניק הראשון לציון תעודת הוקרה ליו"ר מפעל הפיס על הובלת מיזם תחרות חיבורים תורניים שהפכה לחלק בלתי נפרד מהווי עולם הישיבות, זו השנה השישית.

  במקום הראשון זכה הרב מרדכי היישריק ר"מ ישיבת באר המלך שקיבל מלגה בסך 25,000 ש"ח והוצאה לאור של ספר ובו כל חידושי תורתו (הספר יודפס ויופץ על ידי רשת ספרי 'אור החיים'). במקום השני זכה הרב ברוך אברהם פיינשטיין ר"מ בישיבת סלבודקה שקיבל מלגה של 20,000 ש"ח, במקום השלישי זכה הרב שמואל פויפר ר"מ בישיבת עטרת יוסף, שקיבל מלגה בסך 15,000 ש"ח. במקום הרביעי זכה הרב ינון בר כוכבא אברך כולל אהבת שלום, שקיבל מלגה על סך 10,000 ש"ח ובמקום החמישי הבחור החתן אהרון ברייער תלמיד ישיבת בעלזא שקיבל מלגה על סך 5,000 ש"ח  שאר הזוכים עד המקומות השנים עשרה קיבלו כרטיספר המקנה זכות רכישת ספרים ברשת ספרי אור החיים בסך 1,000 ש"ח כל אחד.  0 תגובות