השר כחלון מסכם שנה עם מספרים על הפחתת יוקר המחיה

  בשנה החולפת הכלכלה הישראלית קיבלה את האמון של סוכנויות הדירוג המובילות בעולם והמשיכה להיות כלכלה מובילה עם שיעור אבטלה נמוך באופן היסטורי, יחס חוב תוצר נמוך, גירעון נמוך וחזרה למסלול של צמיחה. נמשיך להוביל את הכלכלה הישראלית באחריות ונחישות עם מדיניות של כלכלה חופשית ורגישות חברתית
  איתי גדסי 3 Comment on השר כחלון מסכם שנה עם מספרים על הפחתת יוקר המחיה

  משרד האוצר ושר האוצר כחלון מסכמים שנה של שינויים והפחתת יוקר המחיה • שר האוצר משה כחלון: "גם בשנה הקרובה נמשיך לפעול להגברת התחרות במשק, הפחתת יוקר המחייה ופתרון משבר הדיור"

  שר האוצר, משה כחלון צילום: הדס פרוש, פלאש 90
  בשנה החולפת הכלכלה הישראלית קיבלה את האמון של סוכנויות הדירוג המובילות בעולם והמשיכה להיות כלכלה מובילה עם שיעור אבטלה נמוך באופן היסטורי, יחס חוב תוצר נמוך, גירעון נמוך וחזרה למסלול של צמיחה. נמשיך להוביל את הכלכלה הישראלית באחריות ונחישות עם מדיניות של כלכלה חופשית ורגישות חברתית
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר האוצר משה כחלון מסכם את שנת תשע"ו ואת ההישגים שהביא בתחומים שונים. בשנה החולפת הביא משרד האוצר להפחתת המחירים במגוון תחומים בהם מחירי המזון, התחבורה הציבורית, ביטוחים ועוד. עם תחילת תשע"ז מפרטים במשרד האוצר את סיכום השינויים שהוביל שר האוצר להורדת יוקר המחיה בישראל.

  מחירי הדגים- בעקבות הפחתת המכס על ייבוא דגי אמנון, בורי וקרפיון, צנח מחירם מכ-36 ש"ח לק"ג בשנה שעברה, לכמעט חצי המחיר לאחר כניסת המהלך לתוקף. בראש השנה הנוכחי ניתן היה לרכוש אמנון קפוא ברשתות השיווק במחיר של 20 ש"ח לק"ג.

  בשר טרי- עקב פתיחת מכסות פטורות ממכס לייבוא בשר טרי, ברשתות השיווק ניתן למצוא בשר טרי מיובא זול ב- 20%-30% מהבשר בשחיטה מקומית.

  גבינות- בעקבות פתיחת מכסות פטורות ממכס לייבוא גבינות צהובות, נמכרות הגבינות הצהובות המיובאות במחיר הנמוך ב20%-30% מהמחיר המפוקח על ידי המדינה. הגבינות המיובאות נמכרות במחיר של 25-35 ש"ח לקילו בהשוואה למחיר מפוקח של 41 ש"ח.

  עגבניות- בינואר 2016 חתם שר האוצר על צו הפותח מכסה פטורה ממכס לייבוא הירקות הבסיסיים בתקופת החגים. כפועל יוצא, הן בפסח והן בתקופת החגים הנוכחית, לא צפוי מחסור או עליית מחירים של העגבניות, להבדיל מתקופת החגים הקודמת.

  מוצרי חלב, ביצים ולחמים- במהלך השנה שר האוצר חתם על צווים להפחתת מחירי מוצרי החלב המפוקחים בכ-3%, הפחתת מחירי הביצים המפוקחות בכ-5% והפחתות מחירי הלחמים המפוקחים בכ-3%.

  דגני בוקר, פסטה, אורז, רטבים, משקאות קלים- רפורמת הקורנפלקס נכנסה לאחרונה לתוקף ובקרוב תבוא לידי ביטוי הירידה במחירים.

  תחבורה ציבורית- בתחילת השנה נכנסה לתוקף הרפורמה בתעריפים בתחבורה הציבורית שהוזילה את  כלל תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית הופחתו ב- 14.5%. התעריף לנסיעה בודדת עומד על 5.90 ש"ח.

  נסיעה במונית- שר האוצר חתם לאחרונה על צו המורה על הפחתת תעריף הנסיעה במונית ב-11%.

  הרפורמה בביטוחי בריאות- נכנסה לתוקף בפברואר והביאה להפחתת מחירים בשיעור של 20%.

  מע"מ- לנוכח הפחת מס ערך מוסף מ18% ל-17% הוזלו כלל השירותים, העסקאות והמוצרים במשק והביאו לחיסכון של אלפי שקלים לאדם.

  מענק לאימהות חד הוריות- בשנת הלימודים הנוכחית קיבלו לראשונה השנה אלפי משפחות חד הוריות ומקבלי הבטחת הכנסה עם מעל 4 ילדים מענק לימודים בסך 1003 ש"ח לחשבון הבנק שלהם עבור קניית ציוד לימודי לבית הספר. בשנים האחרונות זכו משפחות אלו לקבל מענק לימודים רק עד כיתה ח'. החל מהשנה יזכו לקבל את המענק גם אמהות לתלמידים עד כיתה י"ב.

  דיור ציבורי- העלאת תקרת ההנחה על רכישת דירה של הדיור הציבורי למתגוררים בה בשכירות עלתה ב-210,000 ש"ח – מ-705,000 ש"ח ל-915,000 ש"ח. הנחה זו לא עודכנה ב-8 השנים האחרונות, למרות ההתייקרות המואצת של מחירי הדיור בשוק – שהשפיעו בפועל גם על ערך הדיור הציבורי. התיקון הנוכחי מתקן את העוול ומאפשר שוב לזכאים לרכוש קורת גג משלהם.

  ביטוח סיעודי- מתן פתרון לבעיית המבוטחים שנפלטו מביטוחים קולקטיביים על ידי אפשרות להצטרף לפוליסת הסיעוד של קופות החולים ללא בדיקה רפואית מקדימה.

  איחוד חשבונות פנסיה- איחוד חשבונות לא פעילים שהביא להפחתת דמי הניהול והגדלת הכיסוי הביטוחי לחוסכים לפנסיה.

  ביטוח רכב חובה- הפחתת מחירי הביטוח בשיעור של עד 40% עבור ביטוח רכב חובה לכלי רכב פרטיים. מדובר בחיסכון של אלפי שקלים לנהג.

  קרן ברירת מחדל- הרפורמה מגדירה שתי קרנות פנסיה שיציעו לכלל העובדים במשק אפשרות להצטרף בדמי ניהול מוזלים. עובדים המצטרפים לקרנות הללו יהיו זכאים להטבה בדמי ניהול למשך תקופה של 10 שנים ממועד הצטרפותם.

  העסקה ישירה של עובדי קבלן במגזר הציבורי- לאחר חתימת שר האוצר ויו"ר ההסתדרות על הסכם בעניין אופני העסקה במגזר הציבורי, הועברו מאות עובדי קבלן למסלול של העסקה ישירה.

  העלאת שכר מינימום- ​​​​​​​בעקבות הפעימה השלישית בתהליך העלאת שכר המינימום, החל מיולי 2016, עלה השכר ל- 4,825 ש"ח.

  שכר במגזר הציבורי- תוספת של 7.75% לשכר עובדי המדינה. על פי הסיכום, עובדים בעלי שכר נמוך יקבלו תוספת יחסית גבוהה יותר לשכרם מאשר אלה בעלי השכר הגבוה. בנוסף לכך, כל עובד, לרבות עובדי הקבלן במגזר הציבורי, יקבל מענק של 1,000 ש"ח השנה ובשנה הבאה.

  העלאת שכר נגדים- מודל שכר הנגדים החדש במשטרה ובשב"ס הביא לעלייה של כ-1500 ש"ח בשכרם החודשי של נגדים בתפקידי הליבה בארגונים, כגון: סיירים, בלשים, חוקרים וסוהרים. במקביל עלה גם שכר הנגדים בצה"ל.

  העלאת שכר החיילים- בשנה החולפת הועלה שכר החיילים בכ-50%, כך שמשכורתו של לוחם עלתה מ- 1077 ש"ח ל- 1616 ש"ח. גם משכורתם של חיילים שאינם לוחמים עלתה מ 540 ש"ח ל 810 ש"ח. תוספת זו משפרת משמעותית את מצבם הכלכלי של חיילי שירות החובה בצה"ל במהלך שירותם.

  הגדלת קצבת השלמת הכנסה לקשישים- תוספת של 600 מיליון ש"ח ניתנה בתקציב 2015- 2016. בשנה הקרובה מתוכננת הגדלה נוספת של קצבה זו בסך של כ-400 מיליון ש"ח. סך התוספת הצפויה לקצבה בתקציב הקרוב נעה בין 100-350 ש"ח בחודש, בהתאם לגיל ולהרכב המשפחתי של הקשיש. ישנם כ-190,000 משקי בית של קשישים הזכאים לקצבה זו.

  שינוי בחישוב תוספת הוותק- כיום, תושב ששילם דמי ביטוח לאומי מעל ל-10 שנים צובר, החל משנת התשלום ה-11, תוספת של 2% בשנה לקצבת הזקנה, כשהצבירה המקסימלית האפשרית עומדת על תוספת של  50% לקצבה. בשנה הבאה תוגדל קצבת הזקנה לכ-450,000 קשישים, בסכום של כ-300 ש"ח בחודש. סך העלות עומדת על כמיליארד ש"ח בהבשלה מלאה.

  הגדלת קצבת הסיעוד עבור קשישים מעל לגיל 80– שינוי אופן הניקוד במבחני התלות הדרושים לקבלת גמלת סיעוד, כך שקשיש מעל לגיל 80 יזכה בתוספת של 4 שעות סיעוד נוספות בשבוע. סך העלות של שינוי זה עומדת על כ-50 מיליון ש"ח.

  תוספות תקציב בתחום הדיור לקשישים- בתקציב 2015-2016 הוקצו כ-560 מיליון ש"ח לבניית 2,600 יחידות דיור מוגן לקשישים הזכאים לדיור ציבורי בחמש השנים הקרובות.

  תוספות ייעודיות לניצולי שואה– במהלך שנת 2016 ניתנו תוספות של כ- 300 מיליון ש"ח לרשות לניצולי שואה, לטובת הגדלת אוכלוסיית הזכאים למענקים ולקצבאות שהרשות לניצולי שואה משלמת.

  תוספות ייעודיות לקשישים במסגרת מערכת הבריאות- ניתנה תוספת ייעודית למתן הנחות בתרופות לקשישים מעל גיל 72, בהיקף של כ-50 מיליון ש"ח בשנה. זאת, בנוסף להנחות בתרופות להן זכאים חלק מהקשישים עוד לפני מתן התוספת.

  הגדלת מענק עבודה לחד הוריות- הוגדלו סכומי ההכנסה המאפשרים לאישה חד הורית להרוויח מעבודה כך שלא תיפגע קצבת הבטחת ההכנסה של אותה אישה ובמקביל הוגדל מענק העבודה (מס הכנסה שלילי) לאותן נשים.

  הפחתת שיעור מס חברות – לאחרונה החליט שר האוצר על הפחתה של שיעור מס החברות מ-25% ל-23%. ההפחתה תתבצע באופן מדורג כך שבשנת 2017 שיעור מס החברות יעמוד על 24% ובשנים 2018 ואילך השיעור יעמוד על 23%.

  שר האוצר משה כחלון: "גם בשנה הקרובה נמשיך לפעול להגברת התחרות במשק, הפחתת יוקר המחייה, פתרון משבר הדיור, פתיחת המשק לייבוא וצמצום הפערים החברתיים בישראל. בשנה החולפת הכלכלה הישראלית קיבלה את האמון של סוכנויות הדירוג המובילות בעולם והמשיכה להיות כלכלה מובילה עם שיעור אבטלה נמוך באופן היסטורי, יחס חוב תוצר נמוך, גירעון נמוך וחזרה למסלול של צמיחה. נמשיך להוביל את הכלכלה הישראלית באחריות ונחישות עם מדיניות של כלכלה חופשית ורגישות חברתית".  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   איפה הנכים שהבטחתם לעלות להם לשכר מינימום במקום 2400 שח כבר שנים ל 4600
   אבל העלית רק בחוסר בושה ב 75 שח לחודש

  2. 2

   ככל הנוגע לחרדים מדובר במס שפתיים
   השר כחלון לא דואג להסדרת בינוי דירות עבור חרדים
   השר כחלון אחראי ישירות על מבצעי "ההתנקשות" של בכירי משרד האוצר המבצעים ביקורות דרקוניות באופן מגמתי (ומוכח סטטיסטית) דווקא נגד עמותות של חרדים באופן שמשתק את פעילותם ומסכן את קיומם
   בכובע השני כחלון הוא שר הכלכלה, וגם שם אנשיו מבצעים אכיפה (בשם החוק להגברת אכיפה) נגד מוסדות חרדים על אי עמידה בדרישות החוק בכל הנוגע לתנאי שכר וכו',כאשר הגורם האחראי על הפרת החוק הוא משרד החינוך שלא מתקצב את החרדים באופן שוויוני(רק לאחרונה קיבל משרד החינוך תביעות המוסדות המוכש|"ר הערביים ובשל כך הגיע עמהם להסכם וכבר העביר 50 מליון ש"ח בשיתוף פעולה עם כחלון, רק את מוסדות המוכש"ר החרדים הפלו לרעה לעומת הערבים), מאחר בהעברת תקציבים, ומקזז פעמים רבות בניגוד לחוק ולנהלים, השר כחלון אם כן אחראי ישיר על הפרת החוק בעצם זה שאינו מורה לאנשיו לאכוף את החוק על אנשי משרד החינוך המפרים את דרישות החוק כמשרד המתקצב והאחראי לרווחת עובדי ההוראה החרדים(לא יעזור משפטית טענת משרד החינוך על הפעלת בקרה מטעמו, משרד החינוך חייב לתקצב כראוי! זה בדוק משפטית!). (כפי הידוע מתארגנת עתירה מקיפה בעניין, נא עכבו אחרי העדכונים)

  3. 1

   כל הזמן מיסים ומיסים..חנקתם את הציבור כבר, נמאסתם!!ביבי וכחלון הביתה