בשורה לעשרות אלפים: המשכורת נכנסה בשישי

  מוטי הלפרין No Comments on בשורה לעשרות אלפים: המשכורת נכנסה בשישי

  בעקבות הלחץ שהפעיל יו"ר דגל התורה משה גפני: המשכורות לחינוך העצמאי נכנסו ביום שישי, אחרי שרשות המיסים ביטלה את העיקול לחשבון הבנק המשותף של החינוך עם משרד האוצר

  צילום: ללא קרדיט

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  המשבר מול גפני נפתר: תשלום המשכורות לחינוך העצמאי הגיעו ביום שישי ממשרד האוצר – כאשר רשות המיסים הסכימה לבטל את העיקול. האיום להתפטרות מראשות ועדת הכספים בוטל.

  עם זאת, גפני עדיין ייאבק מול נתניהו על שאר תקציבי החינוך החרדי. בסוף השבוע קיימו השניים מספר שיחות בעניין, גם עם הדרג המקצועי של משרד האוצר.

  גפני ל'יתד נאמן': העיקול על החינוך העצמאי הוא הקש ששבר את גב הגמל, לאחר שתקציבי הישיבות כבר הוקפאו לאחר החלטת בג"ץ, תקציבי מוסדות הפטור טרם תוקנו וגם תקציבי אופק חדש שכבר הוכנסו לתקציב, לא מגיעים בגלל היעדר תקנות. "יש תחושה שבגלל כל העליהום על הציבור החרדי וההסתה בתקשורת, אפשר לעשות מה שרוצים עם תקציבי החינוך החרדי וזה יעבור בשקט", אמר גפני. "אמרתי לראש הממשלה: עד כאן. אי אפשר לפגוע בפת לחמם של מורות ומורים חרדים שלא עשו עוול לאיש".

  לדבריו, "לא נוכל לאפשר את שלטון הפקידים הזה. דרשתי מראש הממשלה למצוא פתרון קבע ולא משהו זמני, זה לא מספיק להסיר את העיקול אלא יש לבטל את החוב, כדי שהוא לא יצוץ שוב בעתיד. שוחחתי עם אנשי האוצר והבנתי שיש צפי לפתרון בקרוב, אבל עד שלא יוסדר הענין ההודעה שלנו בעינה עומדת, יש למצוא פתרון עד ליום שישי הקרוב".  0 תגובות