הישג לדרעי: החוק להפחתת מחיר התחבורה הציבורית עבר ללא התנגדות

  "המשמעות של ההצעה היא שבימים הקרובים כל אזרחי מדינת ישראל שמשתמשים בתחבורה הציבורית ישלמו פחות. זו סנונית ראשונה לקראת המשך הורדת יוקר המחייה"
  איתי גדסי 1 Comment on הישג לדרעי: החוק להפחתת מחיר התחבורה הציבורית עבר ללא התנגדות
  צילום: Miriam Alster/FLASH90
  "המשמעות של ההצעה היא שבימים הקרובים כל אזרחי מדינת ישראל שמשתמשים בתחבורה הציבורית ישלמו פחות. זו סנונית ראשונה לקראת המשך הורדת יוקר המחייה"
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  חוק הדגל של השר אריה דרעי להפחתת המחיר בתחבורה הציבורית הצליח לאחד את האופוזיציה והקואליציה והוא עבר ברוב מוצק של 92 חברי כנסת וללא מתנגדים.

  על פי החוק שאושר יעדכנו שר האוצר ושר התחבורה והבטיחות בדרכים את תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית הקבועים בצווי התעריפים, שהוגדרו בהצעת החוק, בהתאם להוראות חוק פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים, כך שהם יופחתו בשיעור של 14.5 אחוזים לעומת תעריפי התחבורה הציבורית שהיו בתוקף ביום כ' בטבת התשע"ו (1 בינואר 2016).

  בחוק הוגדלו תשלומי הסובסידיה שהמדינה מעבירה למפעילי התחבורה הציבורית למימון הפעלת התחבורה הציבורית, וזאת למפעילים שלגביהם נדרשת ההגדלה ובשיעור הנדרש, והכל בהתאם להסכמים שהיו קיימים בין המדינה למפעילי התחבורה הציבורית במועד תחילתו של חוק זה.

  בדברי ההסבר להצעה נכתב: בהמשך להחלטות הממשלה בעניין זה וכדי להיטיב עם המשתמשים בתחבורה ציבורית ועם השכבות החלשות, מוצע לקבוע בחוק כי תבוצע הפחתה חד–פעמית בתעריפים, אשר תקנה לנוסעים הטבה השווה לגובה הכנסות המדינה ממס ערך מוסף מנסיעות באוטובוסים ורכבות נכון ליום כ' בטבת התשע"ו.

  שר הפנים אריה דרעי בירך על החוק שהיווה למעשה חוק הדגל שלו ואשר הגיע במקום מע"מ 0 על התחבורה הציבורית: "המשמעות של ההצעה היא שבימים הקרובים כל אזרחי מדינת ישראל שמשתמשים בתחבורה הציבורית ישלמו פחות. זו סנונית ראשונה לקראת המשך הורדת יוקר המחייה. בשבוע הבא נביא הצעת חוק שתפחית את מחירי המים. נמשיך לפעול למען הורדת יוקר המחייה במיוחד בקרב השכבות החלשות".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   ישר כח לרב דרעי עלה והצלח בכל אשר תעשה, ה' אתך, והרב עובדיה אתך,
   כמו שאתה דואג לשכבות החלשות כך ה' ידאג לך ולבני משפחתך.
   שברכת כהנים תלווה אתך תמיד אמן ואמן!!