פרסום ראשון: הדיל המפתיע בבחירות לרבנות, שסוכל

  מוטי הלפרין No Comments on פרסום ראשון: הדיל המפתיע בבחירות לרבנות, שסוכל

  לפני מספר חודשים, כחלק מניסיון קידום החוק לביטול מגבלת גיל 70 על מועמדים לרבנות הראשית, התקיימה פגישה בבית יו"ר ש"ס אריה דרעי שהביע הסכמתו לתמיכה בחוק יחד עם בכירים נוספים בקואליציה. גורמים בקואליציה טוענים שהחוק כמעט ועלה לוועדת שרים לחקיקה, וטורפד ע"י סמוטריץ

  הכניסה לרבנות הראשית לישראל • אילוסטרציה צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרסום ראשון: לפני כחודשיים ניסה לקדם ח"כ משה סעדה מהליכוד, חוק לביטול מגבלת גיל ה-70 על מועמדים שמעוניינים להתמודד בבחירות לרבנות הראשית.

  אלא שלשם כך היה צורך בתמיכה רחבה יותר בקואליציה, ומסתבר שהתקיימה פגישה בנושא הזה בביתו של יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי עם מספר גורמים, כאשר דרעי הביע הסכמתו לתמיכה בחוק, ביחד עם בכירים נוספים בקואליציה.

  החוק היה צריך להעלות לוועדת שרים לחקיקה כחלק מהליך החקיקה בכנסת, כשבוע לפני היציאה לפגרה, אלא שברגע האחרון הצעת החוק לא עלתה לוועדה.

  גורמים בקואליציה טוענים בשיחה עם 'קול חי' כי מי שטירפדו את המהלך היו השר בצלאל סמוטריץ' ואנשיו שנודע להם ברגע האחרון שההצעה עומדת לעלות לסדר היום, והם פעלו והצליחו לסכל זאת.

  הסיבה להתנגדות לפי אותם גורמים היא, התנגדותו של בצלאל סמוטריץ לחלק מהמועמדים ששינוי החוק היה אמור לאפשר להם להתמודד.  0 תגובות