היועמ"שית נגד בני הישיבות: "לפעול לגיוסם המיידי"

  מוטי הלפרין 4 Comment on היועמ"שית נגד בני הישיבות: "לפעול לגיוסם המיידי"

  היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה כותבת לבג"צ: "במצב החוקי הקיים, על מערכת הביטחון לפעול לגיוסם של בני הישיבות. על רקע המלחמה, לא ניתן לקדם הצעות חוק גיוס המנותקות מהצרכים העדכניים של הצבא ולא להעביר תקציבים לאלו שלא מתגייסים" | במפלגות החרדיות העריכו שזאת תהיה עמדתה של מיארה לקראת הדיון, ולכן שכרו עורך דין פרטי שייצג את הממשלה – כאשר הוא ינסה להבהיר שהממשלה מקדמת את חוק הגיוס שעבר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת, כך שאין טעם לדרוש כבר כעת הוצאת צווי גיוס לבחורים

  צילום: שוקי לרר
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  היועמ"שית פונה לבג"צ על נושא הגיוס: על פי התכנית המתגבשת רשויות צה"ל יוכלו לגייס כ-3000 חיילים מקרב בני הציבור החרדי במהלך שנת הגיוס 2024. עוד עודכן בית המשפט כי עבודת המטה לגיבוש תכנית לגיוס מדורג של בני הציבור החרדי נמשכת.

  עוד מהיועצת המשפטית לממשלה: במצב החוקי הקיים, על מערכת הביטחון לפעול לגיוסם של בני הישיבות. על רקע המלחמה, לא ניתן לקדם הצעות חוק גיוס המנותקות מהצרכים העדכניים של הצבא ולא להעביר תקציבים לאלו שלא מתגייסים.

  תשובתה של מיארה לבג"צ מגיעה לקראת הדיון שייערך ביום ראשון הקרוב בבית המשפט העליון, בעקבות עתירות ארגוני שמאל נגד המשך לימוד התורה על ידי בחורי הישיבות. הדיון ייערך בשידור חי, בצורה יחסית חריגה.

  במפלגות החרדיות העריכו שזאת תהיה עמדתה של מיארה לקראת הדיון, ולכן שכרו עורך דין פרטי שייצג את הממשלה – כאשר הוא ינסה להבהיר שהממשלה מקדמת את חוק הגיוס שגנץ העביר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת, כך שאין טעם לדרוש כבר כעת הוצאת צווי גיוס לבחורים  4 תגובות

  מיין תגובות
  1. 4

   הרועצת הזאת רוצה להרוס את העם היהודי
   לא יעזור לך כלום
   את תלכי לאבדון והתורה תעמוד לנצח עם לומדי התורה

  2. 3

   צודקת
   לא כל מי שיושב בישיבה לומד
   מי שלא לומד שילך לצבע
   אין זכיות בלי חובות

   1. תתביישי לך!!!
    גדולי ישראל אמרו שלא אז לא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!