מעבר לאתר המותאם

  שרת הפנים הכריזה: עיר דרוזית ראשונה בישראל

  איתי גדסי No Comments on שרת הפנים הכריזה: עיר דרוזית ראשונה בישראל

  היישוב מע'אר מונה כיום כ-24,000 תושבים, ועל פי התוכניות המאושרות צפויה העיר מע'אר למנות בשנים הקרובות כ-30,000 תושבים

  צילום: Nati Shohat/Flash90
  22:30
  25.01.22
  צבי טסלר No Comments on בושה: ישראל מספקת חיסונים לרשות הפלסטינית

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שרת הפנים, איילת שקד הכריזה היום (שלישי) על החלטתה לשנות את המעמד המוניציפלי של מעא'ר ולהפוך אותה ממועצה מקומית לעיר. בזאת תהפוך מעא'ר לרשות הדרוזית היחידה כיום שתהיה במעמד של עיר בישראל.

  במהלך הפגישה עם ראשי רשויות דרוזיות וצ׳רקסיות בסאג׳ור, השרה שקד הודיעה בהפתעה לראש מועצת מאע'ר, עו"ד פריד גאנם על החלטתה.

  היישוב מע'אר מונה כיום כ-24,000 תושבים, ועל פי התוכניות המאושרות צפויה העיר מע'אר למנות בשנים הקרובות כ-30,000 תושבים.

  דפוסי צפיפות התושבים ופרנסתם דומים לאלו של יישוב עירוני שפסק להתבסס על חקלאות. כפי שעלה בהמלצות הוועדה הגאוגרפית גליל מערבי, הרשות המקומית מע'אר קידמה והטמיעה מספר תהליכים תכנוניים, כלכליים, ופנים ארגוניים שאפשרו לה לעמוד בדרישות משרד הפנים לשינוי מעמדה המוניציפאלי ממועצה מקומית לעיר.

  הכרזת המועצה המקומית מע'אר כעיר עשויה להשפיע על תדמית היישוב ועל האטרקטיביות שלו בכל הקשור בפיתוח יישובי בכלל ובפיתוח תעסוקה ומסחר בפרט.

  שרת הפנים, איילת שקד: "אני שמחה ונרגשת להכריז על העיר הדרוזית הראשונה בישראל. על פי תפיסתי כל רשות שתוכיח עצמה בפיתוח, בייעול תהליכים ארגוניים, בצמיחה כלכלית ובהגדלת ההכנסות העצמיות תקבל מאיתנו סיוע בגדילה וביצירת יכולות חדשות. מע'אר הוכיחה את עצמה והיא ראויה להתקדם ולהיות עיר חשובה בישראל. זוהי עוד הוכחה לקשר האמיץ והחזק בין העדה הדרוזית לבין העם היהודי. השותפות הזו באה לידי ביטוי לא רק בביטחון אלא גם בחיים האזרחים".  0 תגובות