מבזקים

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:32

משרד הבריאות בעזה מדווח על 3 הרוגים ו-18 פצועים

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:32

‏נפתלי בנט נכנס בשעה זו רשמית לתפקידו כשר הביטחון.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:27

עסקים בטווח של עד 40 ק"מ מעזה הזכאים להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו

בעקבות האירועים הביטחוניים היום ולאור העובדה כי עובדים רבים הונחו ע"י פיקוד העורף שלא להגיע למקומות העבודה ולהישאר בבתים ובמרחב מוגן, מודיעה קרן הפיצויים ברשות המסים כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו, הן בשל הוראה על סגירת מקום עבודה לא חיוני והן עבור הורים שנאלצו להשגיח על ילדיהם (מתחת לגיל 14) בשל סגירת מוסדות חינוך.
הוראה זו תקפה עד ליום 31.12.2019 וזאת בהתאם לתקנות הוראת שעה "מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה( התשע"ט 2019-"
לעניין ההנחיות ההתגוננות שניתנו מעבר לטווח של ה- 40 ק"מ מרצועת עזה, התקנות הקיימות לא נותנות מענה לפיצויי והנושא ייבחן על ידי הממשלה בהתאם להתפתחויות.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:13

אל על: אין שינוי בלוח הטיסות

חברת אל על מבקשת לעדכן כי לוח טיסותיה פועל כמתוכנן וזאת בהתאם להנחיות הגורמים הרלוונטיים.

בעקבות המצב הביטחוני אל על תאפשר שינויים וביטולים בכרטיסי טיסה ללא גביית דמי שינוי וביטול וכן ללא גביית דמי טיפול לטיסות שמועד המראתן עד יום שבת, ה – 16 בנובמבר, 2019 (כולל)

בנוסף, נוסעים המחזיקים בכרטיסי טיסה של אל על לטיסות שמועד המראתן עד 27 בנובמבר, 2019 (כולל), המבקשים להקדים מועד טיסתם, יכולים לעשות כן ללא תשלום דמי שינוי וטיפול וכן ללא תשלום הפרשי מחיר במידה וקיימים.

החברה עוקבת אחר המצב ותפרסם עדכונים ככל שיידרש וכן שומרת על הזכות לעדכן המדיניות המפורסמת בכל עת.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:11

המסר העיקרי מעזה בשעה האחרונה: צפו למגוון "הפתעות" לא צפויות

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:10

השומרון ערוך לקליטת תושבים מהדרום ומתל אביב

ראש מועצת שומרון יוסי דגן עדכן את אלוף פיקוד העורף תמיר ידעי כי המועצה האזורית שומרון ערוכה לקליטת אלפי אזרחים מהדרום והשפלה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, עדכן הבוקר את אלוף פיקוד העורף האלוף תמיר ידעי כי המועצה האזורית שומרון ערוכה יחד עם הישובים, לקליטת אלפי אזרחים מאיזור הדרום השפלה והמרכז באם יהיה צורך. זאת על פי התוכנית שאומצה עי פיקוד העורף ב 2009 ותורגלה במהלך השנים האחרונות.

בעימותים קודמים בדרום, אירח השומרון משפחות משדרות ומהמועצות האיזוריות בעוטף עזה.

התכנית מחולקת ל-3 מעגלים: מבני ציבור (מדרשות ומוסדות חינוך) בישובים, אירוח בבתי משפחות בשומרון וערי אוהלים (מודל גיאדמק במלחמת לבנון)

"התכנית מקיפה את נתוני האירוח בשומרון ומסתמכת על היתרונות הבסיסיים שהשומרון מציע" – מסביר יוסי דגן ראש מועצת שומרון – "היתרון הראשון הוא פיזור האוכלוסיה בשומרון לעומת צפיפות האוכלוסיה בערי השפלה – גורם הסיכון המרכזי בירי טילים.

.היתרון המשמעותי ביותר הוא הקרבה של ישובי השומרון לרוב אזורי הארץ -מעפולה בצפון דרך אזור השרון וגוש דן ועד דרומית לנתב"ג – קרבה של בין עשרים דקות לריכוזי האוכלוסיה, המאפשרת נסיעה יומיומית למקומות העבודה ברחבי הארץ במקרה של פינוי עקב מצב חירום ארוך טווח".

שיקול נוסף שמוסיף דגן מסתמך על נוכחות הכפרים הערביים באיזור: "בנוסף ליתרונות שהוזכרו, מסתמכת התכנית גם על המצאותם על כפרים ערביים במרחב השומרון, דבר המצמצם את הסיכון לירי טילים על האזור".

התוכנית לקליטת מפונים גובשה ע"י ראש מועצת שומרון יוסי דגן יחד עם אגף הבטחון של המועצה, כבר ב 2009, עוד כשהיה יועץ ראש המועצה, התוכנית הוגשה לסגן שר הבטחון הממונה על העורף דאז מתן וילנאי, והוא העביר אותה למשרד הבטחון ורשות החירום הלאומית ופיקוד העורף, שאימצו את התוכנית.

בעקבות ההתפתחויות מול עזה, הנחה דגן את אגפי המועצה הרלוונטים לרענן את הנתונים ולהערך לקליטת מפונים בהתאם לצורך. כמו כן יצאו הודעות לישובים המעוניינים לארח תושבים מהדרום והשפלה.

קליטת מפונים בשומרון תורגלה בעבר יחד עם פיקוד העורף. השומרון מסוגל לקלוט עד כחצי מליון בני אדם בכל המעגלים.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
11:09

חיסול נוסף בעזה

צה"ל: לפני זמן קצר תקף כלי טיס של חיל-האוויר שני פעילים ממערך ירי תלול המסלול של ארגון הטרור גא"פ בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה לטובת הסרת איום מיידי, זוהתה פגיעה.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:32

‏גנץ עודכן מראש על ההתנקשות בעזה לפני היציאה לפעולה

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:31

הולכת רגל נפגעה מאוטובוס בירושלים

דוברות מד"א : בשעה 09:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על הולכת רגל שנפגעה מאוטובוס ברחוב קרן היסוד בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הדסה עין כרם 2 פצועים, בהם: הולכת רגל כבת 58 במצב בינוני עם חבלות בראש ובחזה ואישה כבת 60, נוסעת באוטובוס במצב קל. נדב

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:30

מד"א בעדכון על כמות הנפגעים

החל בשעה 05:00 ועד לשעה זו –
חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לסה"כ 29 בני אדם, בהם: נפגע אחד מרסיסים (גבר כבן 35, במועצה האזורית באר טוביה), 15 נפגעים כתוצאה מחבלות בדרך למרחב המוגן ו-13 נפגעי חרדה.

בנוסף, בשעה 08:04, בזמן האזעקות באזור גוש דן התקבלה במוקד 101 של מד"א במרחב איילון קריאה על ילדה בת 8 שאיבדה את הכרתה בחולון. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי מציל חיים וביצעו פעולות החייאה עד שחזר הדופק, ופינו את הילדה לבית החולים וולפסון במצב קשה ויציב כשהיא מורדמת ומונשמת.

צוותי מגן דוד אדום עומדים בכוננות מוגברת, ונמצאים בקשר רציף עם גורמי הביטחון.
במד"א קוראים לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף, הנחיות מצילות חיים.
בכל צורך רפואי יש להזעיק את מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון "מד"א שלי", שמאפשר חיוג מהיר למוקד מד"א, ומאפשר לזהות את מיקומו המדויק של הזקוק לעזרה.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:21

נמשכת ההחייאה על הילדה שהתמוטטה בממ"ד

בשעה זו נמשכות פעולות ההחייאה בילדה. צוותינו אינם פנויים לשוחח עם העתונות. עוד לא ידועה סיבת ההתמוטטות של הילדה.
היות וכל כלי התקשורת פנו כדי לקבל עדכונים, נעדכן את כולם באותו הזמן.
עושה כמיטב יכולתי לעדכן במהרה

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:21

משרד העבודה והרווחה פתח מוקדי חירום

לאור המצב הביטחוני, פועל משרד העבודה והרווחה בשיתוף פעולה הדוק עם פיקוד העורף, הרשות הלאומית לחירום וגופי החירום במרחב האזרחי. כ-350 מסגרות חוץ ביתיות של משרד העבודה והרווחה ומאות נוספות של מסגרות קטנות בקהילה נמצאות במרחבים בהם פיקוד העורף הנחה לא לקיים לימודים ולצאת לפעילות חיונית בלבד. אגף החירום במשרד העבודה והרווחה הנחה את כלל המסגרות לפעול עפ"י הנחיות פיקוד העורף ולשמר רציפות תפקודית ככל הניתן.
מוסדות הרווחה מתכוננים מבעוד מועד לתרחישים מגוונים ומקיימים תרגילים שוטפים במטרה להגן ולהקל על המטופלים בעת אירוע חירום.

במחוז דרום פתח המשרד חדר מצב ונצגי המשרד עומדים בקשר עם כל הרשויות המקומיות. לקוחות הרווחה מוזמנים לפנות למוקדי הרשויות המקומיות ולמוקד 118 במידת הצורך.
גם במחוז מרכז נערכים לפתיחת חדר מצב. משעות הבוקר נוצר קשר עם כלל המסגרות החוץ ביתיות לצורך חידוד ההנחיות והגברת המוכנות.

ממנהל אגף חירום במשרד העבודה והרווחה נמסר: "עשרות אלפי לקוחות הרווחה במסגרות החוץ ביתיות הם אוכלוסיה שזקוקה לתשומת לב יתרה בשעת חירום שכן מדובר בילדים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות. היערכות ותיאום מאפשרים לנו לפעול באופן מיידי להבטחת בטיחות הדיירים ומתן מענה מקיף וכולל. אנו מחזקים את ידי העובדים במחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ונסייע להם ככל הנדרש"

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:20

המערכת הבנקאית עוברת למתכונת חירום

בנק ישראל: הפיקוח על הבנקים הנחה את המערכת הבנקאית לפעול לפי נוהל חירום באזורים הרלוונטיים, בהתאם להנחיות פיקוד העורף. על פי נוהל החירום, המבוסס על הוראת ניהול בנקאי תקין של הפיקוח על הבנקים בנושא המשכיות עסקית (הוראה 355), על התאגיד הבנקאי להפעיל רק סניפים שהוגדרו מראש כסניפי חירום (סניפי גרעין). במטות הבנקים יועסקו רק עובדים חיוניים המופקדים על תהליכים חיוניים. בהקשר לזאת יודגש, ששירות בנקאי מוגדר כשירות חיוני לציבור.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:19

צבע אדום במודיעין

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:18

מטח ירי לדרום, נפגעו מרסיסים

מטח נוסף לעבר הדרום: צבע אדום בנתיבות ועוטף עזה. שלושה אזרחים נפצעו מרקטה סמוך לגן יבנה.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
10:18

עיריית ירושלים ערכה הערכת מצב

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, קיים הבוקר הערכת מצב מיוחדת לאור המצב הביטחוני, יחד עם מנכ"ל העירייה, איציק לארי, והנהלת העיר.

ראש העיר סיכם שנכון לבקר זה :
העיר ירושלים נמצאת בשגרת חיים מלאה, עם תשומת לב רבה להתפתחויות הביטחוניות.
התושבים יכולים להמשיך בשגרת החיים, תוך ערנות להוראות פיקוד העורף.
ראש העיר הנחה את העירייה להתכונן עם תוכנית רחבה לאירוח תושבי הדרום, במידת הצורך.
עיריית ירושלים ערוכה לכל תרחיש, מבצעת את תהליך ההתכוננות המתבקש, מרעננת נהלים ומדריכה את בעלי התפקיד הרלוונטיים.

הודעות עדכון יצאו בהתאם לצורך.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
9:54

שריפה בעקבות נפילה בשטח פתוח של המועצה האזורית שער הנגב

נפילה בשטח פתוח של המועצה האזורית שער הנגב. בעקבות הנפילה התלקחה שריפה, כוחות כיבוי במקום.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
9:48

דובר הג'האד האסלאמי, מה שאירע הוא בחזקת הכרזת מלחמה

דובר הג'האד האסלאמי, דאוד שהאב: מה שאירע הוא בחזקת הכרזת מלחמה. תגובתנו לא תדע גבול.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
9:47

נפילה בצומת גן יבנה אין נפגעים

כוחות משטרה הוזעקו אל צומת גן יבנה (כביש 4) בעקבות נפילת רקטה.

כוחות משטרה הוזעקו יחד עם חבלני משטרת ישראל אל זירת נפילה בצומת גן יבנה (כביש 4).

מדווח ראשוני, כתוצאה מהנפילה ישנו פצוע שמטופל ע"י גורמי הרפואה (ככל הנראה במצב קל) וכמו כן נגרם נזק לכלי רכב במקום.

ציבור הנהגים מתבקש להישמע להנחיות השוטרים וכוחות החירום שפועלים במקום.

י״ד במרחשון תש״פ 12.11.2019
9:43

‏נפתלי בנט שר הביטחון הנכנס, משתתף בישיבת הקבינט

‏נפתלי בנט, שר הבטחון הנכנס, משתתף בישיבת הקבינט.
נמצא בקריה מהבוקר בהערכות מצב והתייעצויות. בנט נועד גם עם רה"מ נתניהו