מעבר לאתר המותאם

שירת החיים \\ חני וינרוט

חני וינרוט No Comments on שירת החיים \\ חני וינרוט

השירה המושלמת המשליכה על דרך החיים והמרירות שהקשתה על קבלת השפע | פינה שבועית מתוך הספר "שבת שלום חני"

שבת שלום חני וינרוט
מה מאפיין את השירה? שהיא לא יכולה להיות מורכבת רק מצלילים עולים

עם ישראל יצאו ממצרים וחצו את הים ואז אמרו שירה לה'. בגלל זה השבת הזאת נקראת: "שבת שירה".

מה מאפיין את השירה? שהיא לא יכולה להיות מורכבת רק מצלילים עולים. בשירה יפה תמיד יהיו גם צלילים יורדים. כמו בחיים. אין טוב מוחלט ואין רע מוחלט, הכול ביחד, הטוב והפחות טוב מרכיבים את השירה הזאת של החיים. העצב לא סותר את השמחה אלא משמש איתו בערבוביה.

אתמול ציינו אזכרה ליהודית, בכינו וצחקנו במידה שאין לתאר – והיום קמתי כדי לחגוג עם החברות את היומולדת שלי (אמנם בעוד שבועיים אבל מי סופר כשמדובר בחגיגות) ואין סתירה בין האבל על המתים ל-לחגוג את החיים.

בפרשה מסופר שעם ישראל הגיעו למקום שנקרא מרה ולא יכלו לשתות את המים "כִּי מָרִים הֵם" וזה די מובן שהתכוונו להגיד שהמים הם המרים. אבל ה"כלי יקר" מפרש ש"מרים" הכוונה לעם ישראל שהם אלו שהיו מרים ולכן לא יכלו לשתות את המים. כלומר מי שהוא מריר הוא לא כלי לקבל שפע.

שבת שלום,
חני

רעיון אחד מתוך הספר "שבת שלום חני" שיוצא לאור בימים אלו. בספר ליקטו בני משפחתה דברים ומאמרים שכתבה סביב פרשיות השבוע בהיבטים אקטואליים, מחזקים ומעוררים השראה. את הספר תוכלו להשיג בחנויות הספרים המובחרות או הקליקו כאן.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>