מעבר לאתר המותאם

למרות בקשת רוסיה, חיזבאללה לא מוכן להתפנות מדרום סוריה

מוטי סבן No Comments on למרות בקשת רוסיה, חיזבאללה לא מוכן להתפנות מדרום סוריה
חיזבאללה

המתיחות בין רוסיה לאיראן וחיזבאלה בסוריה גוברת, לאחרונה ביקשה רוסיה מחיזבאללה לעזוב את אזור דרום סוריה הגובל בגבול עם לבנון. הבקשה הרוסית הייתה לגבי כמה עמדות שחיזבאללה השתלט עליהם ומטרידות את ישראל.

במרכז המעקב דיווחו שאחת לכמה זמן חיזבאללה "מרענן את השורות" במוצבים על גבול סוריה ולבנון, מה שמוכיח שהוא לא מתכוון להתפנות. בין היעדים שבהם נשאר הארגון נמצאת העיר קוסייר. בחודש שעבר הופצץ שדה תעופה של חיזבאללה באזור, בתקיפה שיוחסה לישראל.

חיזבאללה ואיראן התנגדו לבקשה ולא עזבו את דרום סוריה. מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר: כי גם אם יתאחדו נגדנו כל מדינות העולם לא נעזוב את סוריה. מבחינת האיראנים והסורים אחרי שהקיזו דם רב לעזור לאסאד, הם לא יוותרו על נתחים גדולים בעוגה הסורית.

היו מקומות באזור העיר קוסייר הסוריה הסמוכה לחומס, שם הייתה כוונה ררוסית לעזוב את העיר ולתת לכוחות אסד להכנס אך מהחשש שאנשי חיזבאללה גם יכנסו נשארו הרוסים בעיר.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>