כבר מהיום: המשטרה 'מנקה' את מירון משוהים בלתי מאושרים

  בנצי לייזרוביץ No Comments on כבר מהיום: המשטרה 'מנקה' את מירון משוהים בלתי מאושרים

  המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לסגירת הכניסה למירון כבר מהיום. החל משעות הצהריים יחלו לפעול כוחות משטרה גדולים, לוחמי משמר הגבול ושוטרי אגף התנועה. השוטרים יפרסו בדרכים המובילות לישוב מירון ובשטחים המקיפים אותו וימנעו כניסה של מי שאינו תושב הישוב לתוך תחומי הישוב וההר

  צילום: דוד כהן/פלאש90    
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאור המצב המלחמתי לא תתקיים השנה הילולת רבי שמעון בר יוחאי כמדי שנה. משטרת ישראל נערכת על מנת להבטיח את סגירת השטח ואכיפת איסור השהייה במתחם מירון.

  הצעדים וההערכות המיוחדת של משטרת ישראל נועדו להבטיח את שלומו ובטחונו של הציבור. מתחילת המלחמה נורו עשרות רקטות לכיוון הר מירון ומספר רב מהן נפלו בנקודות בהם נוהגים לאורך השנים לעבור עשרות אלפי בני אדם.

  היום 23/05/24 החל משעות הצהריים יחלו לפעול כוחות משטרה גדולים, לוחמי משמר הגבול ושוטרי אגף התנועה. השוטרים יפרסו בדרכים המובילות לישוב מירון ובשטחים המקיפים אותו וימנעו כניסה של מי שאינו תושב הישוב לתוך תחומי הישוב וההר עד לתאריך ה-27/05/24 י"ט באייר. מתחם הציון יהיה סגור ולא תתאפשר לציבור כניסה אליו.

  יתקיימו שלוש הדלקות בנוכחות מניין שאושר מראש על פי החקיקה.

  ההדלקות יועברו באמצעי התקשורת על מנת לאפשר לכלל הציבור לצפות ולהיות שותפים לשמחה.

  גם כניסת עיתונאים אסורה, למעט נציגי עיתונאים שקיבלו אישור מראש ממשרד ירושלים ומסורת ישראל, לשימור המורשת.

  המשטרה קוראת לציבור שלא לנסות להגיע אל הישוב ומתחם הקבר, מחסומי משטרה שמוקמו בכבישים ובדרכים המובילות לישוב לא יאפשרו כניסה של מי שאינם מורשים. בשטחים וביערות המקיפים את הישוב פרוסים שוטרי משמר הגבול מצויידים באמצעי תצפית מיוחדים ורכבי שטח למניעה של ניסיונות הגעה רגלית לאתר.

  עבירה על החוק ושהייה במתחם מירון מהווה עבירה פלילית. כך גם ניתן לרשום קנסות כנגד העוברים על החוק.

  על פי הוראות הצו והחקיקה חל איסור להשכיר יחידת אירוח או צימרים בישוב מירון עד לתאריך ה-27/05/24 וממילא שהיית שוכרים במתחם מירון מהווה עבירה.

  החל מיום חמישי 23.05.2024 משעה 19:00 ליום שני 27.05.2024 בשעה 07:00 יחסמו לתנועה ולא תתאפשר התנועה לכיוון מירון הצירים הבאים:

  ▪️כביש 89 צומת עין זיתים לכיוון מערב.
  ▪️כביש 89 צומת הכניסה למועצה אזורית מרום גליל לכיוון מזרח.
  ▪️כביש 866 צומת הכניסה לכפר שמאי לכיוון צפון.

  החל מיום חמישי 23.05.2024 משעה 19:00 ועד ליום שישי 24.05.2024 בשעה 21:00 וכן מיום שבת 25.05.2023 בשעה 19:00 ועד ליום שני 27.05.2024 בשעה 07:00 בצירים הבאים יתבצע בידוק ולא יתאפשר מעבר לרכבים שבכוונתם להגיע להר-מירון המעבר בציר יהיה מותר לבעלי היתר בלבד, כמפורט בחוק:

  ▪️כביש 866 צומת דלתון לכיוון דרום.
  ▪️כביש 8900 צומת בירייה לכיוון דרום.
  ▪️כביש 89 כיכר צפת לכייון מערב.
  ▪️כביש 90 מחלף אליפלט לכיוון מערב.
  ▪️כביש 85 צומת חנניה (צומת שבע) לכיוון מזרח.
  ▪️כביש 866 צומת פרוד לכיוון צפון.
  ▪️כביש 89 צומת חירם לכיוון מזרח.
  ▪️כביש 89 כיכר ג'יש לכיוון מזרח.

  במשטרה מסרו: אנו מצפים מהציבור להישמע להנחיות, לא להגיע למחסומים ולא ליצור עימותים מיותרים עם השוטרים. במידת הצורך השוטרים יוציאו בכח אדם או רכב השוהים בניגוד לחוק וכן מיצוי הליך פלילי אל מול העוברים על החוק.

  הנחיות לתושבים המתגוררים בסמוך למירון:
  ▪️תושבים המתגוררים בסמוך למירון, יורשו לנסוע בצירים המפורטים, וזאת רק באמצעות הצגת תעודת זהות וספח עדכני בה יצויין מקום מגוריהם.

  ▪️אשכול ישובי צפת: (צפת, עכברה, כדיתא, עלמה, דלתון וביריה)- כניסת כלי הרכב תתאפשר רק דרך מחלף אליפלט, צומת ראש פינה, צומת דלתון ועד כיכר עין זיתים בלבד – לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

  ▪️אשכול ישובי גוש חלב: (צבעון, גוש חלב, ספסופה, אור הגנוז ,בר יוחאי ומושב מירון)- כניסת כלי רכב תתאפשר דרך צומת צבעון וצומת גוש חלב ועד לצומת המועצה בלבד (למעט תושבי מירון שיורשו להכנס דרך שער הכניסה למושב)- לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

  ▪️אשכול ישובי חנניה: (עין אל אסד, פרוד, אמירים, שפר וכפר שמאי)- כניסת כלי רכב תתאפשר דרך צומת שבע (חנניה) ועד לצומת כפר שמאי בלבד – לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

  הכניסה לישוב מירון אך ורק בהצגת תעודת זהות וספח עדכני של כל יושבי הרכב, אדם אשר ימצא ללא תעודת זהות או לא יופיע ברישומים כתושב מירון לא יורשה להכנס לתחומי היישוב.

  נוכח השינויים בהסדרי התנועה, ציבור הנהגים מתבקש לגלות סבלנות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים, כמו כן נדרשת תשומת לב הנהגים לשלטי הכוונה ושילוט בצידי הדרך.  0 תגובות