ברקע הפסקות החשמל באומן: כך יחממו החסידים את האוכל לחג

  נתי קאליש No Comments on ברקע הפסקות החשמל באומן: כך יחממו החסידים את האוכל לחג

  לקראת חג השבועות: אלפים מחסידי ברסלב נערכים לצאת לדרך כדי להשתתף בקיבוץ באומן. בעקבות המלחמה באוקראינה, בשבועות האחרונים מתרחשות הפסקות החשמל יזומות מידי יום באומן. כיצד מסתדרים ביומיים של חג ללא חשמל?

  צילום: ללא קרדיט

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  למרות מצב המלחמות המתמשכות בישראל ובאוקראינה, אלפים מחסידי ברסלב ונערכים לקראת היציאה לדרך הארוכה לכיוון הגבולות היבשתיים של אוקראינה כדי להשתתף בקיבוץ חג השבועות תשפ"ד על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

  צוותי עבודה מתוגברים נערכו במלוא המרץ לקראת התקבצות ההמונים בעיר אומן, ובין השאר נעשו בימים האחרונים עבודות הסדרה בדרך הכהנים באומן, וכן תיקון ושיפור כל הדרוש במתחם קברו של רבי נחמן מברסלב.

  סוכני הנסיעות מדווחים כי למרות המלחמה בארץ ובאוקראינה יש ביקוש מרשים במיוחד והתעניינות גוברת והולכת ברכישת כרטיסים לאוקראינה, וכפי הנראה כרגע ישתתפו בקיבוץ בחג השבועות תשפ"ד למעלה מ3000 חסידים.

  איחוד ברסלב באומן מבקשים להדגיש בפני ציבור הנוסעים כי בעקבות המלחמה באוקראינה בשבועות האחרונים מתרחשות הפסקות החשמל יזומות מידי יום באומן, וכי יש להיערך בהתאם עם אמצעי תאורה וחשמל ניידים וכדומה.

  בנוסף, עקב המלחמה המתמשכת באוקראינה, תקנות החירום של הממשל הצבאי עדיין בתוקפן וכוללות עוצר מידי יום בין השעות 12 בלילה ל4 לפנות בוקר, כאשר בזמן זה אין להסתובב מחוץ למתחם הציון או מחוץ לבתים, העונש על הימצאות בחוץ בשעות העוצר עלול להגיע לכדי חותמת שחורה וגירוש מאוקראינה.

  יש לשים לב כי על פי הנהוג בקברו של רבי נחמן מזה שנים, עזרת הנשים לא תהיה פעילה בחג השבועות. זמני הסגירה הם החל מיום שני ד' סיון בשעה 22 בערב ועד ליום חמישי ז' סיון בשעה 23 בערב.  0 תגובות