טרגדיה: נקבע מותה של הפעוטה שנשכחה ברכב סגור

  בנצי לייזרוביץ No Comments on טרגדיה: נקבע מותה של הפעוטה שנשכחה ברכב סגור

  בית שמש: פעוטה בת שנתיים נשכחה ברכב ופונתה לבית החולים במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה. בשעה האחרונה נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. עם תחילת ימי הקיץ החמים, בארגון צוות הצלה מזכירים ומבקשים יתר תשומת לב מצד העוברים ושבים לרכבים חונים

  צילום: דוברות צוות הצלה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פעוטה כבת שנתיים פונתה לבית החולים שערי צדק כשמצבה אנוש, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, לאחר ששהתה ששהתה זמן ממושך ברכב סגור ברחוב רבי ברכיה בבית שמש. בשעה האחרונה נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. הפעוטה נועה אביטבול ע״ה בת הרב אלכסנדר אלקנה אביטבול שיבלחט״א.

  פראמדיק 'צוות הצלה' נתי בן שמעון וחובשי רפואת חירום שלום גולומבו ואריה זייבלד מוסיפים: "כשהגענו למקום ראינו פעוטה כבת שנתיים מחוסרת הכרה ללא דופק ונשימה עם סימני מכת חום לאחר ששהתה ברכב נעול במשך מספר שעות. יחד עם חובשים ופראמדיקים נוספים של מד"א וצוות הצלה הענקנו לה סיוע רפואי ראשוני הכולל קירור וביצוע פעולות החייאה מתקדמות הכולל עיסוי לב והנשמות ופינינו אותה לחבירה עם ניידת טיפול נמרץ של מד"א שמפנה אותה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה להמשך טיפול בחדר הטראומה בבית החולים שערי צדק בירושלים".

  חובשי רפואת חירום במד"א מנחם אדרי ושלום שאשא סיפרו: "הגענו למקום וראינו ילדה כבת שנתיים מחוסרת הכרה עם סימני מכת חום. סיפרו לנו שהיא הייתה זמן ממושך בתוך הרכב הסגור. היא הייתה חמה מאוד למגע, הענקנו לה טיפול רפואי שכלל קירור וביצוע פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבה אנוש".

  עם תחילת ימי הקיץ החמים, בארגון צוות הצלה מזכירים ומבקשים יתר תשומת לב מצד העוברים ושבים לרכבים חונים.

  נזכיר, כי רק לפני חודש פונתה תינוקת בת שנתיים במצב קשה – ללא הכרה לאחר שנשכחה ברכב סגור למשך כמה שעות בביתר עילית, צוות מד"א שהגיע למקום העניק לה טיפול רפואי, ופינה אותה לבית החולים הדסה עין כרם עם סימני מכת חום. שמה לתפילה: שולמית בת רחל לרפואה שלימה

  לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מתחילת השנה הלועזית, (2024) היו 2 מקרי שכחה והילכדות ברכב קשים, אחד הסתיים בתמותה. בעשור האחרון (2013-2024) מתו 42 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב.

  אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "שכחת ילדים ברכב היא תופעה קשה מאוד ועל אף שקשה לתפוס זאת, היא יכולה לקרות לכל אחד ואחת. במצבים של יציאה משגרה, לחץ, עייפות והסחת דעת הסיכוי לשכחת ילדים ברכב גבוה יותר. בימים חמים ובעיקר בחודשי הקיץ הטמפרטורה ברכב סגור יכולה להגיע ל-70 מעלות צלזיוס, כשחצי השעה הראשונה היא קריטית.

  "תינוקות וילדים קטנים מגיבים באופן חמור יותר לחום קיצוני, בשל מבנה גופם ולכן הם נמצאים בסיכון גבוה לפגיעה חמורה ועד מוות. אני קוראת להורים – אל תגידו לי זה לא יקרה. הקפידו על הנחיות הבטיחות למניעת שכחה. משאירים תיק מאחורה, מתקשרים לבן או בת הזוג בסוף הנסיעה או מפעילים תזכורת בנייד, בסוף כל נסיעה פותחים את הדלתות ומוודאים שאף ילד לא נשאר מאחור. מתקינים ברכב מערכת חכמה למניעת שכחה המהווה מערך בטיחות נוסף".  0 תגובות