עתירת וסרלאוף נגד היועמ"שית לא נדחתה על הסף

  איתי גדסי No Comments on עתירת וסרלאוף נגד היועמ"שית לא נדחתה על הסף

  השופט סולברג דחה את בקשת היועמ"שית לדחות על הסף את העתירה שהגיש נגדה השר וסרלאוף בטענה ל"היעדר אכיפה מול סדרת התפרעויות שאירעו במסגרת המחאה נגד הרפורמה המשפטית" וחלף זאת קבע את העתירה לדיון בפני הרכב שופטים

  יצחק וסרלאוף צילום: Yonatan Sindel/Flash90
  9:01
  22.04.24
  חדשות קול חי No Comments on בתום מצוד ממושך: נעצר המחבל שרצח את בנימין אחימאיר

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף הגיש עתירה לבג"ץ נגד היועמ"שית גלי בהרה-מיארה עקב "היעדר אכיפה מול סדרת התפרעויות שאירעו במסגרת המחאה נגד הרפורמה המשפטית".

  בעתירה ביקש השר וסרלאוף מבית המשפט להוציא צווים על תנאי שיורו לבהרב-מיארה להסביר מדוע לא תורה להגיש כתבי אישום ותביעות אזרחיות נגד חוסמי כבישים ונגד מובילי ומארגני החסימות. לדבריו, "היועמ"שית נוהגת באכיפה בררנית שזועקת לשמיים".

  היועמ"שית בתשובתה דרשה לדחות את העתירה על הסף ולחייב בהוצאות את השר וסרלאוף: "יתבקש בית המשפט הנכבד לדחות את העתירה על הסף, כמו גם לגופם של דברים, תוך עשיית צו להוצאות".

  אולם כאמור השופט סולברג לא קיבל את בקשת היועמ"שית לדחות על הסף את העתירה שהגיש נגדה השר וסרלאוף, וחלף זאת קבע את העתירה לדיון בפני הרכב שופטים.

  שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף מסר בתגובה להחלטת השופט סולברג: "החלטת השופט סולברג לקיים דיון מפיחה תקווה שהצדק ייעשה והיועמ"שית לא תוכל להתחמק אחרי מריחה של תשובתה מעל לחצי שנה. לא אנוח ולא אשקוט לנוכח האכיפה הבררנית שזועקת לשמיים. ההתנהלות של הפרקליטות בחוסר שוויון, עלולה להביא למיטוט שלטון החוק וריסוק אמון הציבור במערכות האכיפה וחובה עלינו לדאוג לתיקון ושיוויון המשפט בישראל".  0 תגובות