הידידות מתגבשת: הטיסות הישראליות חוזרות לטורקיה

  שלמה בן יוסף No Comments on הידידות מתגבשת: הטיסות הישראליות חוזרות לטורקיה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בשורה טובה לנוסעים לחו"ל. ישראל תחדש את הטיסות הסדירות לטורקיה לאחר הפסקה של יותר מחמש שנים. חברות התעופה הישראליות הפסיקו לחלוטין את הטיסות הסדירות והשכר לטורקיה לפני יותר מחמש שנים בשל מחלוקת בנושא סידורי האבטחה, בשדות התעופה בהם נחתו חברות התעופה הישראליות.

  מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום ועמיתו הטורקי בילאל אקשי, חתמו אתמול באנקרה על הסכם המאפשר את חידוש הטיסות של חברות תעופה ישראליות לטורקיה. זאת, לאחר שיחות שנערכו בין רשויות התעופה של שתי המדינות, במהלך חודשים האחרונים.

  שר התחבורה ישראל כץ ציין כי החתימה על מסמך חידוש הטיסות התאפשר לאחר שהשלטונות הטורקים נענו לדרישות הביטחון הישראליות ולאחר שישראל קיבלה תשובות מספקות ופתרונות לכל הסוגיות הביטחוניות שהועלו על ידה במהלך השיחות.

  רום מסר כי חברות התעופה הישראליות יוכלו לטוס לטורקיה כבר בקיץ 2014. בכוונת רשות התעופה האזרחית לאפשר לכל החברות הישראליות לבצע טיסות לטורקיה. מנהל רשות התעופה האזרחית ציין כי השיחות נערכו באווירה עניינית וידידותית. לדבריו, לאורך כל השיחות הפגינו הטורקים רצון טוב ונכונות לחדש את טיסותיהן של חברות התעופה הישראליות לטורקיה.

  בעקבות ההסכם שנחתם יוכלו חברות התעופה הישראליות לבצע טיסות סדירות וטיסות שכר לטורקיה ללא כל הגבלה. יצויין, כי חברות התעופה הטורקיות מבצעות כיום יותר מ-60 טיסות שבועיות לישראל והטיסו השנה למעלה ממיליון נוסעים בין המדינות.  0 תגובות