התרגיל של בן גביר: במקום שימוע, פיטורים לפי דו"ח מירון

  מוטי הלפרין No Comments on התרגיל של בן גביר: במקום שימוע, פיטורים לפי דו"ח מירון

  השר בן גביר משיב לבג"ץ: השימוע יבוטל – אך בכוונתי לפעול בהתאם לדו"ח ועדת החקירה הממלכתית לאסון הר מירון, ולהביא הצעת הצעת החלטה לממשלה שתקבע את מועד סיום כהונתו של המפכ"ל

  איתמר בן גביר. ארכיון צילום: David Cohen/Flash90
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אחרי ה'שימוע' למפכ"ל שעורר סערה: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע היום (שלישי) לבג"צ כי בכוונתו להביא לממשלה הצעת החלטה בדבר סיום כהונתו של המפכ"ל, על סמך החלטות ועדת החקירה לאסון הר מירון.

  בימים האחרונים זימן בן גביר את המפכ"ל ל'שימוע', זאת לאחר ששבתאי התלונן בפני היועצת המשפטית לממשלה על התנהלותו של בן גביר, שדרש תשובות מהמשטרה על אלימות השוטרים במירון, תוך עקיפת המפכ"ל. בתגובה לפניה, הבהירה היועמ"שית לבן גביר כי השימוע אינו בהתאם לחוק ובהמשך הגישו ארגונים אזרחיים עתירה לבג"ץ נגד השימוע.

  כעת, בן גביר טוען כי ביכולתו להביא לפיטוריו של המפכ"ל, על סמך מסקנות ועדת החקירה בנושא האסון במירון, שהטילה אחריות על המפכ"ל שבתאי. יש לציין כי כהונתו של המפכ"ל, שהוארכה עם תחילת המלחמה אמורה להסתיים בלאו הכי בתוך כחודש וחצי.

  בתשובת בן גביר לבג"ץ נכתב כי הודעת היועצת המשפטית נעשתה בחוסר סמכות, אך: ״מכל מקום, ולמען הסר ספק, יצוין כי ההזמנה לשימוע נועדה לאפשר למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, להשיב לטענות שיש כנגדו באשר לחוסר תפקודו.

  "משיב 4 מתכבד לעדכן את בית המשפט הנכבד כי השימוע מבוטל ועל כן הבקשה מתייתרת. יחד עם זאת יצוין, כי בכוונת המשיב לפעול בהתאם לדו"ח ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון ולהביא בתוך עשרה ימים לדיון בממשלה, בהצעת מחליטים, את סיום כהונת המפכ"ל בהתאם לקביעות בדו"ח מירון״.

  בהמשך לכך, כתבה היועמ״שית לבג״צ, כי בן גביר מנסה להדיח את המפכ״ל ״משיקולים זרים״.

  השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר בתגובה ליועמ״שית: ״היועמ"שית התבלבלה, וחושבת כי היא רה"מ האמיתי של מדינת ישראל. מדהים שאחרי שהיא תירצה תירוץ תמוה מדוע אין להביא את המפכ"ל לשימוע ("כי אין תשתית ראייתית" – למרות הטענות על חוסר תפקוד רציני של המפכ"ל). כעת היא מנסה לומר שאי אפשר להביא את מסקנות ועדת מירון למליאת הממשלה. מדובר ביועמ״שית שלצערנו במקום לבצע את תפקידה ולהיות יועצת, החליטה לנהל את ממשלת ישראל״.  0 תגובות