מעבר לאתר המותאם  יו"ר ועדת חוץ וביטחון למקבילו האימרתי: "השלום הוא נכס אסטרטגי"

  איתי גדסי No Comments on יו"ר ועדת חוץ וביטחון למקבילו האימרתי: "השלום הוא נכס אסטרטגי"

  בשיחה הראשונה בין ראשי ועדת חוץ וביטחון בישראל ובאמירויות, עלתה ההצעה לשלוח חברי כנסת יחד לארה"ב, בכדי לקדם את השיח על השלום

  21:39
  21.10.21
  יעקב ריבלין ואבי בלום No Comments on מרתק: צמד מגישי "פילפוליטיקה" בשיח על דמותו של הרב שך זצ"ל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הסכם אברהם. יו"ר ועדת החוץ והביטחון הזמנית, ח"כ רם בן ברק, שוחח היום (שני) לראשונה עם מקבילו, יו"ר ועדת ההגנה, החוץ והפנים של איחוד האמירויות, ד"ר עלי ראשיד אל נועיימי, במסגרת היחסים אשר נרקמו בין הוועדות מאז שנחתמו "הסכמי אברהם".

  יו"ר הוועדה, ח"כ רם בן ברק אמר בשיחה: "השלום בין ישראל ואיחוד האמירויות הוא נכס אסטרטגי חשוב בקידום היציבות והשלום במזרח התיכון".

  עוד הוסיף, "אני שמח ומודה על קיום השיחה, שהיא צעד נוסף בהעמקת שיתוף הפעולה בין המדינות. השיחה שהתקיימה בין ירושלים לבין אבו דאבי היא בשבילי חלום שהופך למציאות, ומוסיפה נדבך לשיתוף הפעולה והשלום בין העמים".

  יושבי הראש שוחחו על המציאות הביטחונית במדינות ובמזרח התיכון, על יחסי החוץ, ועל המשך הידוק היחסים בין הוועדות, הפרלמנטים והמדינות.

  ד"ר אל נועיימי העלה הצעה לגבש משלחת של חברי פרלמנט משתי המדינות, וממדינות נוספות במזרח התיכון, אשר ייסעו לארה"ב ולמדינות אחרות, ויקיימו מפגשים על מנת לעודד את השיח על השלום, שיתוף הפעולה ועתיד המזרח התיכון.

  ח"כ בן ברק שמח על הרעיון, אמר כי הדבר בעל חשיבות עליונה ויכול להביא בשורה, ושני יושבי הראש סיכמו להתחיל לבדוק את היתכנות הדברים כל אחד במדינתו.

     0 תגובות