קריאה לציבור להקדים את ההגעה למירון ביום שישי

  בנצי לייזרוביץ No Comments on קריאה לציבור להקדים את ההגעה למירון ביום שישי

  רב המשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו נועד עם נציגי ועדת הרבנים לענייני שבת | בסיום הישיבה, הוחלט לצאת בקריאה לציבור להישתדל ולהימנע מלהגיע לאזור מירון ביום שישי לאחר השעה 13:00 אלא א"כ מדובר במתעתדים לשהות בשבת במירון או ביישובים הסמוכים אליהם

  צילום: דוברות המשטרה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  במאמץ למנוע חילולי שבת בל"ג בעומר במירון, נועדו רב המשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו ונציגי ועדת הרבנים לענייני שבת בראשותו של מזכיר הוועדה נציגם של גדולי ישראל לענייני השבת, הרב יצחק גולדקנופף.

  במהלך הישיבה הוצגו האתגרים והמאמץ שמשקיעה משטרת ישראל, על מנת למנוע חילולי שבת חלילה בשל העובדה של"ג בעומר חל השנה ביום שישי. בסיום הישיבה, הוחלט לצאת בקריאה לציבור להישתדל ולהימנע מלהגיע לאזור מירון ביום שישי לאחר השעה 13:00 אלא א"כ מדובר במתעתדים לשהות בשבת במירון או ביישובים הסמוכים אליהם. הגעה לאזור מירון לאחר השעות הללו, עלולה לגרום לחילול שבת של השוטרים, וכן חשש לחילול שבת שעלול להתרחש בעקבות בעיות בחזרה באמצעות התחבורה הציבורית.

  צילום: דוברות המשטרה

  מזכיר ועדת הרבנים לענייני שבת הרב יצחק גולדקנופף אמר בפגישה "אני מודה לרב המשטרה הרב רמי ברכיהו שמשקיע ביחד הפיקוד הבכיר במשטרה שעות רבות של מחשבה על מנת למנוע חילולי שבת. כדאי הוא רבי שמעון שנעשה כל מאמץ על מנת לשמור שלא יגרם חלילה על ידי העלייה לציון חילול שבת".

  רב המשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו הרחיב בדבריו על ההכנות הרבות שנעשות השנה על ידי כלל המפקדים והשוטרים במטרה לשמור על בטחונם של העולים למירון, ועל ההשתדלות לפעול ברוח ישראל סבא. "אני מודה לחברי ועדת הרבנים ולידידי הרב יצחק גולדקנופף, ששמו לנגד עיניהם את המטרה החשובה, לפנות לציבור וליידע אותו על החששות שעלולים להיות בהגעה בשעה מאוחרת ביום שישי למירון. אני סמוך ובטוח שהציבור ימלא אחר הבקשה של ועדת הרבנים ויעשה הכול כדי למנוע חילול שבת חלילה".  0 תגובות