מכבי מחוז צפון ערוכים לקליטת העולים למירון

  עפר גדנקן No Comments on מכבי מחוז צפון ערוכים לקליטת העולים למירון

  מכבי שירותי בריאות ערוכה לסייע לרבבות העולים להילולת הרשב"י
  בנוסף המרכזים הרפואיים של מכבי במחוז הצפון התחדשו בספריות תורניות
  וגם מתאמי קשרי קהילה חדשים – מחיפה וכרמיאל – מצטרפים לנבחרת המתאמים של מכבי שירותי בריאות

  20:41
  28.02.24
  המהדורה המרכזית No Comments on "גלנט עושה הערב את דרכו למרכז-שמאל" | פרשנות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לקראת ההילולא שתחול ביום חמישי ובער"ש פרשת אמור, כלל המרכזים הרפואיים של מכבי במחוז הצפון יעמדו לטובת עשרות אלפי חברי מכבי העולים להילולא במירון.

  למכבי שירותי בריאות פריסה מלאה של מרפאות בכל אזור הצפון ולאורך ציר הנסיעה למירון, הן מאזור החוף וכביש 6 והן מטבריה וצפונה, ומתאמי קשרי הקהילה של מכבי בכל מחוז הצפון הונחו לתגבר את פעילותם. המרכזים אף כוללים מוקדי חירום ומרפאות שבת באזורים השונים, על מנת שחברי מכבי יוכלו לקבל מענה רפואי מלא. כלל הצוותים הרפואיים תודרכו להענקת שירותים רפואיים מתקדמים לעולים מירונה.

  בנוסף מציינים במכבי שבכל מקרה ובעיה רפואית ישנה אפשרות לפנות למוקד מכבי ללא הפסקה לייעוץ מקצועי, כאשר הצוות הרפואי המסור ינחה את המבוטחים לקבלת השירות הנדרש באחד ממרפאות מכבי באזור מירון, ובמידת הצורך אף יופנו לחדרי המיון שבאזור. מאחר ורבים מרבבות העולים למירון נוהגים לעלות ביום זה גם לקברי הצדיקים בצפת ורבים אף שוהים בעיר, צוות המרפאות בצפת יעמוד לשירות החברים שישהו במקום.

  ראש מחוז הצפון ד"ר גלית קאופמן מציינת כי "יש לנו בערי המחוז ובצפת פריסה מושלמת של שירותים במספר נקודות, וצוות נפלא של רופאים מומחים במגוון נושאים. לאור ריבוי העולים לציון הרשב"י ולמקומות הקדושים, בימים אלו אנו נערכים לסייע בכל דרך כמיטב המסורת לחברינו".

  מנהל השיווק למגזר החרדי ר' משה שלזינגר, אומר כי "בנוסף לכל המרפאות הנמצאות באזור הצפון והעומדים לשירות החברים יכולים העולים למירון להיעזר בשירותיהם המקצועיים והמסורים של מתאמי קשרי הקהילה בכל הארץ, שקיבלו הדרכה והכוונה לסייע לחברים במקרה הצורך, על הצד הטוב והמקצועי ביותר".

  ביוזמת מתאמי קשרי הקהילה והנהלת מכבי במחוז הצפון, הוקמו במרכזים הרפואיים ספריות עם ספרים תורנים וספרי קריאה על מנת שהציבור יוכל לנצל את זמן ההמתנה ולהפיק מכך תועלת מרובה

  ביוזמת הנהלת מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות, הוקמו בימים אלו ספריות מיוחדות במרכזים הרפואיים של מכבי בריכוזים החרדים ברחבי המחוז. בספריות ניתן למצוא ספרים תורניים דוגמת ש"ס, משניות, חומשים, תהילים וסידורים, לצד ספרי קריאה רבים של מיטב הסופרים המובילם לילדים, נוער ומבוגרים.

  הספריות הוקמו על מנת לעודד את הקריאה בזמן ההמתנה לצוותים הרפואיים וביוזמת מתאמי קשרי הקהילה של מכבי במחוז הצפון ובעידוד הנהלת המחוז, הוחלט על מתן דגש לספרי הקודש ולספרות התורנית, מתוך הבנה והכרה עמוקה בצרכיהם של החברים הרבים במחוז.

  לדברי מנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי, ר' משה שלזינגר: "מיזם הספריות במרכזים הרפואיים של מכבי נועד ובראשונה כי להעצים את משמעות 'ניצול הזמן' של החברים, בעת ההמתנה לרופאים ולצוותים הרפואיים. כמי שמכירים את הלך הרוח במגזר החרדי ואת החשיבות הרבה שהציבור רואה בלימוד התורני, החלטנו לעטר את הספריות גם בספרי קודש רבים, על מנת שהציבור יוכל לנצח את זמנו וללמוד גם כשהוא שוהה במרכזים הרפואיים".

  לדברי ראש מחוז הצפון במכבי, ד"ר גלית קאופמן: "אנחנו במכבי נמצאים עם יד על הדופק, על מנת להתאים ולהנגיש את השירותים הרפואיים המתקדמים ביותר לחברינו. כמי שאמונה על מחוז הצפון, יחד עם הצוות המקצועי המסור ומתאמי קשרי הקהילה, אנו עושים הכל על מנת להתאים את מעטפת השירותים שלנו – גם המקצועיים וגם אלו הנלווים אליהם, על מנת שהציבור יחוש מרוצה ומחובר. מיזם הספריות התורניות הוא מבורך ונמשיך לתמוך בו כל העת".

  מתאמי קשרי הקהילה חדשים במחוז הצפון – הרב מאיר גרוס מכרמיאל והרב מאיר שטרית מחיפה, עוסקים בצרכי ציבור כבר שנים ארוכות והצטרפותם תהווה תוספת כוח משמעותית לפעילות מכבי במחוז

  מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות ממשיך להתרחב ולהתעצם בכל המרחבים שתחתיו, ובימים אלו מתווספים שני מתאמי קשרי קהילה חדשים המצטרפים לנבחרת מתאמי קשרי הקהילה המובילה של המחוז. מתאמי קשרי הקהילה החדשים הם הרב מאיר גרוס שישמש כמתאם קשרי קהילה בכרמיאל, והרב מאיר שטרית שישמש כמתאם קשרי קהילה נוסף בחיפה.

  למתאמי קשרי הקהילה החדשים קשרים ענפים עם רבני הקהילות והציבור בעירם, שם הם עוסקים בצרכי ציבור מזה שנים ארוכות. הרב מאיר גרוס מנהל מזה כעשור את קופת העיר כרמיאל, וכן משמש כרכז פעילות "איילת השחר" באזור הצפון. הרב מאיר שטרית הינו רכז "אל המעיין" בחיפה וכן משמש כרכז מוסדות "החיים לדוד" בראשות הרה"ג שי פרי שליט"א.

  הרב מאיר גרוס מכרמיאל והרב מאיר שטרית מחיפה, מצטרפים לנבחרת מתאמי קשרי הקהילה המבילה של מכבי במחוז הצפון בהם הרב מרדכי בן חמו במגדל העמק, הרב ניר קריאף בטירת הכרמל, הרב אלעזר גוטמכר בטבעון, הרב יוסף חים מסורי בעפולה, הרב שלום ממליה בקריית אתא, הרב יעקב קרלינסקי, הרב יעקב בורד והרב יחיאל רוזנטל בטבריה, הרב אליעזר רוזנברג בחיפה, הרב שלמה הומינר ברכסים, הרב יהושע שמרלר והגב' רבקה ברזל בצפת, הגב' רותי ליטמן בחצור, והרב ישעיה שפרונג והגב' יפה קונסטנטינר בהר יונה-נוף הגליל.

  מתאם קשרי הקהילה החדש בכרמיאל, הרב מאיר גרוס: "אני נרגש לקבל את המשימה להתאמת השירות  לטובת חברי מכבי בכרמיאל וניגש אליה בכובד ראש. זהו תפקיד עם שליחות מיוחדת. כמי שחי את הציבור בעיר, נחשפתי לרמת השירותים הגבוהה והמיוחדת שקיימת במכבי ורואה זכות להיות חלק ממשפחת הבריאות הטובה בישראל. בתפילה שאזכה לסייע לציבור ולהיות שליח נאמן עבורו".

  מתאם קשרי הקהילה החדש בחיפה, הרב מאיר שטרית: "הגעתי למכבי מתוך שאיפה לקדם ולהנגיש את שירותי הרפואה לציבור. כמי שעוקב זמן רב בהתאמות השירותים בקופות החולים למגזר החרדי, אני יודע כי מכבי צריכה להיות הבית הראוי לחברים החרדים. כחבר מכבי אני נחשף לשירות וטיפול יוצא דופן, עם יחס אנושי ומבין שבאו לידי ביטוי אף באופן משמעותי יותר בשנה האחרונה, בתקופת הקורונה. אני מקווה שבסייעתא דשמיא אזכה לקדש שם שמים בעזרה וחסד למען הכלל".

  מנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי, ר' משה שלזינגר: "מכבי הייתה הראשונה לזהות את הצורך החיוני בהקמת מערך מתאמי קשרי הקהילה וזו גאוותנו. עם התרחבות הקהילות ברחבי הארץ אנו שמחים להעצים את נבחרת מתאמי קשרי הקהילה שלנו, המהווים חלק בלתי נפרד מהשירותים הרפואיים המקצועיים ביותר של מכבי. אנו מקדמים בברכה את הרב מאיר גרוס והרב מאיר שטרית, ומאמינים בהצלחתם הרבה למען רווחתם של חברי מכבי במחוז הצפון".

  ראש מחוז הצפון במכבי, ד"ר גלית קאופמן: "אנו שמחים בהצטרפותם של מתאמי קשרי הקהילה לנבחרת של מכבי בכרמיאל ובחיפה, ומאמינים כי הצטרפותם תהווה תוספת כוח משמעותית לרוח המסירות והחמלה של מכבי, המובילה גם בצפון את השירותים הרפואיים המתקדמים ביותר. פעילותם של המתאמים מבורכת ומהווה חוד החנית שלנו במגזר".

     0 תגובות