בלימת הנגיף: נפתחו למעלה מ-20 חקירות פליליות למפירי בידוד

  בנצי לייזרוביץ No Comments on בלימת הנגיף: נפתחו למעלה מ-20 חקירות פליליות למפירי בידוד

  בנוסף היום הוצא במשטרה צו סגירה למשך 21 ימים, כנגד אולם אירועים באזור ישובי המשולש כיוון שערך אירוע ובו השתתפו כ-300 אנשים

  Police and medical personnel at the scene where police are investigating a suspected murder-suicide in Petah Tikva after a Man and a woman were found dead at an apartment in the city, January 17, 2020. Photo by Roy Alima/Flash90 *** Local Caption *** ??? ??????? ????? ??? ???? ????? ??? ????? ?????? ?????? צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בפעילות יזומה וממוקדת של המשטרה, בוצעו ביקורים ובקרות בבתי עסק רבים ברחבי הארץ לצורך מניעת התקהלות של מעל 100 איש, בהתאם להנחיות ולצו בריאות העם שהוצא בנושא ע״י משרד הבריאות. במהלך הפעילות ביצעה המשטרה בקרות יזומות ב-296 אולמות אירועים, מסעדות וכד'.

  מרבית בעלי העסקים שנבדקו עמדו בהנחיות של משרד הבריאות וקיימו את הצו כלשונו. כנגד 6 בתי עסק שהפרו את ההנחיות ברחבי הארץ, ננקטו פעולות אכיפה ובחלק מהמקרים הקהל פוזר מהמקום. שלושה בעלי עסקים שאצלם נרשמו הפרות משמעותיות וחריגות זומנו לשימוע במשטרה.

  בנוסף היום הוצא במשטרה צו סגירה למשך 21 ימים, כנגד אולם אירועים באזור ישובי המשולש כיוון שערך אירוע ובו השתתפו כ-300 אנשים וזאת בניגוד לצו בריאות העם האוסר התכנסות של מעל 100 אנשים. בנוסף נמצא כי העסק פועל ללא רישיון עסק ונפתח נגדו חקירה במשטרה.

  גם במהלך הלילה, תקיים משטרת ישראל מבצע נוסף שבמהלכו יבוצעו ביקורים בבתי העסק השונים לצורך פיקוח ובקרה בדבר קיומו של צו הבריאות. בתוך כך, כוח משימה מיוחד שהוקם זה מכבר ומורכב משוטרי משטרת ישראל ופקחי משרד הבריאות, ממשיך כל העת בביצוע בקרות וביקורי בית יזומים רבים למבודדים על מנת לוודא את הימצאותם בבידוד.

  בנוסף הוקמו צוותים דומים במחוזות המשטרה השונים, כשכל צוות מבצע בגזרתו פעילות יזומה כלפי מי שחזר מחו״ל ולא דיווח כנדרש, זאת על מנת לוודא את הימצאותו בבידוד בהתאם להנחיות.

  המשטרה מעדכנת כי נפתחו למעלה מ-20 חקירות פליליות בגין אירועים חריגים של מפרי צו הבידוד ברחבי הארץ.

  המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב (Fake news) שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופץ רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות.

  משטרת ישראל תמשיך בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה. ככל שיעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל תפעל בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפירי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל.  0 תגובות