נתניהו בכותל: "איך האומות מברכות אותנו בחנוכה שמח?"

  הכותל המערבי מאחד את עם ישראל כולו – את הצעירים ואת הזקנים, את יושבי הארץ ואת יושבי התפוצות, את בני הדור הזה ואת בני כל הדורות שקדמו לו. אני חושב עליהם הערב – על מדליקי נרות החנוכה בספרד של האינקוויזיציה ובפולין של הנאצים, על אנוסי מַשְהָד ועל קרבנות חַמְלֶנִיצְקִי. אני יודע שהם מתבוננים בנו הערב הזה. מתבוננים בכם – ראש הממשלה. כמה הם מתפללים להצלחתכם
  איתי גדסי 2 Comment on נתניהו בכותל: "איך האומות מברכות אותנו בחנוכה שמח?"

  "לפי החלטת האו"ם" אמר נתניהו "המכבים לא שחררו את ירושלים – אלא כבשו שטח פלשתיני. לפי החלטת האו"ם – הכפרים שהם יצאו מהם מאזור מודיעין וסביבתו – היו שטח פלשתיני כבוש"

  הכותל המערבי מאחד את עם ישראל כולו – את הצעירים ואת הזקנים, את יושבי הארץ ואת יושבי התפוצות, את בני הדור הזה ואת בני כל הדורות שקדמו לו. אני חושב עליהם הערב – על מדליקי נרות החנוכה בספרד של האינקוויזיציה ובפולין של הנאצים, על אנוסי מַשְהָד ועל קרבנות חַמְלֶנִיצְקִי. אני יודע שהם מתבוננים בנו הערב הזה. מתבוננים בכם – ראש הממשלה. כמה הם מתפללים להצלחתכם

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ההדליק אמש נר שני של חנוכה ברחבת הכותל המערבי בתגובה להחלטת האו"ם כי הכותל המערבי הינו שטח כבוש.

  "לא התכוונתי להיות כאן הערב" פתח ראש הממשלה את מעמד הדלקת הנרות בכותל "אבל לאור החלטת האו"ם חשבתי שאין מקום נכון יותר להדליק נר של חנוכה, מאשר המקום הזה, הכותל המערבי".

  "לפי החלטת האו"ם" אמר נתניהו "המכבים לא שחררו את ירושלים – אלא כבשו שטח פלשתיני. לפי החלטת האו"ם – הכפרים שהם יצאו מהם מאזור מודיעין וסביבתו – היו שטח פלשתיני כבוש".

  "כמובן שהפלשתינים הגיעו הרבה יותר מאוחר. אנחנו היינו במקומות האלה ואנחנו נחזור למקומות האלה. אני שואל את אותן מדינות שמברכות אותנו ב'חג חנוכה שמח': איך הן הצביעו עבור החלטה באו"ם שאומרת שהמקום הזה שבו אנו חוגגים את חנוכה הוא שטח כבוש?".

  "הכותל הוא לא כבוש, הרובע היהודי לא כבוש והמקומות האחרים גם הם אינם כבושים. ועל כן איננו מקבלים, ולא נוכל לקבל את ההחלטה הזו. אנחנו כן בטוחים בעתידנו כפי שאנחנו יודעים את עברנו. ועל כן אבקש להדליק כעת נר של חנוכה למען נצח ישראל" חתם נתניהו את דבריו.

  לאחר מכן הדליק את הנרות רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א יחד עם ראש הממשלה.

  בדבריו אמר רב הכותל: "הקשר בין עם ישראל להר הבית ולכותל המערבי אינו זקוק לאישורו של איש. יותר מאלפיים שנה עברו מאז הגיעו לכאן אבות אבותינו החשמונאים, והדליקו מחדש את מנורת המקדש. יותר מאלפיים שנה שבארצות ערב ובארצות המערב, בכל קצוות תבל, דולקות הלהבות הזעירות – והאדירות – של מנורת החנוכה.

  הכותל המערבי מאחד את עם ישראל כולו – את הצעירים ואת הזקנים, את יושבי הארץ ואת יושבי התפוצות, את בני הדור הזה ואת בני כל הדורות שקדמו לו. אני חושב עליהם הערב – על מדליקי נרות החנוכה בספרד של האינקוויזיציה ובפולין של הנאצים, על אנוסי מַשְהָד ועל קרבנות חַמְלֶנִיצְקִי. אני יודע שהם מתבוננים בנו הערב הזה. מתבוננים בכם – ראש הממשלה. כמה הם מתפללים להצלחתכם.

  אשרינו שזכינו להדליק את נרות החנוכה בירושלים המאוחדת. מכאן אנו מתפללים להצלחת ראש הממשלה, שיהיה שליח טוב לעם היהודי. האור הזה שבוקע מכאן, אור האחדות היהודית, אור התקווה, אור שרשרת הדורות היהודית שלא ניתקה ולא תינתק – האור הזה ינצח את החושך".  2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   ביבי בעצמו עונה על השאלה
   איך הוא אמר: "לא התכוונתי להיות כאן הערב" רק לצרכים פוליטים הוא הגיע
   בבית שלו הוא מדליק חנוכיה ומברך (מעולם לא ראינו תמונה כזו)? אז אין לו קשר לחשמונאים , ולכן המברכים לא רואים סתירה בין ברכת חג החנוכה לבין ראש מדינה שלא מייצג את החג הזה.

   1. אתה צודק אבל תבין שממבט כללי של העם היהודי בכללותו לא רק חרידים אלא כל שכבות העם עד אחרון החילוני ממבט כזה זה ברור שההשגחה סובבה שביבי נתניהו ייצג את עם ישראל ולא מסתכלים עליו אם הוא מדליק נירות בביתו או לא בהיסטוריה יכתב עליו שבעת צרה הוא בא לכותל המערבי ואצל ה הטוב זה מתקבל בברכה כמו שכתוב על אחאב הראית כי ניכנע אחאב מלפני