החלו הצבעות על התקציב • "זהו תקציב חברתי ועיוור צבעים"

  איזה הישגים יש לכם פה? נתניהו, פגעת בדמוקרטיה ובחופש הביטוי, פגעת במרקם העדין של עם ישראל עם הסתה פרועה, וכעת אתה פוגע בכלכלה הישראלית, באפשרות של אזרחי ישראל להתפרנס ולחיות בכבוד. לא תוכל עוד להתעלם ממימדי העוני המבהילים
  איתי גדסי 1 Comment on החלו הצבעות על התקציב • "זהו תקציב חברתי ועיוור צבעים"

  יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג אמר: "היום מובא בפני חברי כנסת ישראל תקציב המדינה לשנים 2017-2018. תקציב משעמם, ללא בשורה חדשה לעם ישראל, חוטא לחלוטין למטרה

  שר האוצר, משה כחלון צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90
  איזה הישגים יש לכם פה? נתניהו, פגעת בדמוקרטיה ובחופש הביטוי, פגעת במרקם העדין של עם ישראל עם הסתה פרועה, וכעת אתה פוגע בכלכלה הישראלית, באפשרות של אזרחי ישראל להתפרנס ולחיות בכבוד. לא תוכל עוד להתעלם ממימדי העוני המבהילים
  20:33
  25.02.24
  המהדורה המרכזית No Comments on "צה"ל מבין שיש התקדמות לעסקה ומאיץ את הפעילות"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בשעה זו החלה מליאת הכנסת להצביע על ההסתייגויות שהוגשו לחוקי התקציב.

  לפני תחילת ההצבעות, סיכם את הדיון שר האוצר משה כחלון: "בשנה שעברה עמדתי כאן והצגתי בפניכם את התקציב לשנים 2015-2016. היו רבים שפקפקו ביכולתה של הממשלה להעביר תקציב נוסף. היום, שנה אחרי אני עומד כאן ואני גאה להציג לכם תקציב נוסף וכלכלה ישראלית חזקה, איתנה, יציבה וצומחת.

  נפלה בידי זכות גדולה מאוד לעשות בשנה וחצי האחרונות למען החברה ואזרחי ישראל ולטובת המשק והכלכלה.רבותיי חברי הכנסת, התקציב שתאשרו היום הוא תקציב חברתי ועיוור צבעים. הוא עוזר ומסייע לכל האוכלוסיות.

  בניגוד לכל התחזיות הפסימיות המשק ממשיך לרשום מדדי צמיחה יוצאי דופן בהשוואה לעולם המערבי. סוכנויות הדירוג המובילות בעולם מביעות אמון מלא בכלכלה הישראלית. רבים ביקרו אותי על המדיניות, אבל היא מוסיפה גם למשרדים החברתיים הרבה מאוד כסף.

  ועדת הרפורמות בראשות של ח"כ אלי כהן רק לפני שבוע רפורמה היסטורית בבנקים. לא היה בישראל תחום יותר ריכוזי ופחות תחרותי מתחום זה. ועדת הכספים של הכנסת אישרה פה אחד ללא הבדל קואליציה ואופוזיציה את החוק להגבלת שכר הבכירים.

  התקציב שנאשר היום ימשיך בהגשמת החזון. חזון של צמיחה, צמצום הפערים החברתיים, הגדלת ההוצאה הציבורית, הפחתת מיסים והגדלת הוצאות המשרדים החברתיים.

  התקציב הזה הוא של כל אזרחי המדינה, לא של ימין לא של שמאל ולא של מרכז. זה תקציב חברתי שנותן מענה בכל התחומים מתחומי חיינו."

  יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג אמר: "היום מובא בפני חברי כנסת ישראל תקציב המדינה לשנים 2017-2018. תקציב משעמם, ללא בשורה חדשה לעם ישראל, חוטא לחלוטין למטרה.

  תקציב ללא תקווה וללא פתרונות למצוקות הכלכליות היומיומיות של אזרחי ישראל. לא למשבר הדיור ממנו סובלים מאות אלפי זוגות צעירים, לא לחקלאים בהם אתם הממשלה פוגעים ללא הרף, לא לעסקים הקטנים והבינוניים שלא מצליחים לשרוד ונסגרים זה אחר זה, לא לאימהות החד הוריות שלא גומרות את החודש, לא לניצולי השואה שהולכים ונעלמים, לא לרשויות המקומיות שקורסות, לא לאף אחד אחר מלבד מי שקרוב לצלחת. מקורבי נתניהו ושות'.

  איזה הישגים יש לכם פה? נתניהו, פגעת בדמוקרטיה ובחופש הביטוי, פגעת במרקם העדין של עם ישראל עם הסתה פרועה, וכעת אתה פוגע בכלכלה הישראלית, באפשרות של אזרחי ישראל להתפרנס ולחיות בכבוד. לא תוכל עוד להתעלם ממימדי העוני המבהילים.

  נתניהו אתה וחבריך לקואליציה מנותקים מהעם, מטילים מיסים סמויים על האזרחים, מבזבזים סכומי עתק ומחלקים את הכסף על פי אינטרסים צרים, לכל מי שמאיים עליכם, למקורבים ולשוחד פוליטי.

  נתניהו, ראיתי את הכותרת היום בעיתון ונמלאתי רחמים אליך. פינו אותך מהמעון ונאלצת לעבור לסוויטה. מרגיש יותר כאילו עברת לצוללת. אתה מנותק ואין אות חיים. אנשים מפונים מבתיהם לרחוב לגור באוהלים. זה קשה! שנתיים שתושבי עמונה ממתינים ממך לפתרון. זה קשה! לא רק את הבית איבדת ביבי. איבדת את המדינה. אחרי 40 שנות שלטון, השקופים מקופחים והמקופחים שקופים."  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   מה לעשות, הרצוג צודק, אי אפשר לקנות דירה במדינה הזאת אז מה כחלון בדיוק מתפאר?