הנשיא הרצוג במתקפה על בן גביר: פוגע באינטרס הביטחוני

  איתי גדסי No Comments on הנשיא הרצוג במתקפה על בן גביר: פוגע באינטרס הביטחוני

  נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס למתקפה של בן גביר על הממשל האמריקאי: "חובה להמנע מאמירות וציוצים חסרי בסיס, חסרי אחריות ומעליבים הפוגעים באינטרס הבטחוני הלאומי של מדינת ישראל"

  צילום: חיים צח לע״מ

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  נשיא המדינה, יצחק הרצוג נאם היום (חמישי) בטקס לציון יום הניצחון של בעלות הברית על גרמניה הנאצית, ומתח ביקורת חריפה על דבריו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ביחס לארה"ב: "בהקשר של חדשות הבוקר, חשוב לי לומר שגם כשיש ויכוחים ורגעים מאכזבים בין ידידים ובני ברית, יש דרך איך לברר את המחלוקות וחובה להמנע מאמירות וציוצים חסרי בסיס, חסרי אחריות ומעליבים הפוגעים באינטרס הבטחוני הלאומי של מדינת ישראל", אמר הרצוג.

  צילום: מיכאל כפלין הפקות

  עוד אמר הנשיא בטקס, ברקע המתיחות הגוברת מול ארה"ב כאשר רק הבוקר דווח כי ביידן איים שלא להעביר לישראל חימושים מדויקים: "זו הזדמנות להודות במיוחד לבנות הברית של מדינת ישראל גם היום, ובמיוחד לבת בריתנו הגדולה ביותר ארצות הברית של אמריקה. אני מבקש לומר תודה לנשיא ביידן שהוא ידיד גדול של מדינת ישראל שהוכיח את זה מיומה הראשון של המלחמה".

  דבריו של הרצוג התייחסו להתבטאותו של בן גביר הבוקר, שכתב כי "חמאס אוהבים את ביידן", על רקע אותו דיווח לפיו הנשיא האמריקאי ימנע מהעברת חימושים מדויקים. הדברים של בן גביר עוררו סערה רבתי, משום שמדובר בעליית מדרגה בהתבטאויות הגלויות שלו ושל אחרים בממשלה ובקואליציה כנגד הממשל האמריקאי.

  בתוך כך, גם ח"כ טלי גוטליב מהליכוד תקפה הבוקר בחריפות את הבית הלבן. בריאיון לאיתי גדסי ויענקלה פרידמן במהדורת הבוקר-סוף השבוע, אמרה גוטליב, כי "אם ארה"ב לא הייתה מפריעה לנו היינו מנצחים מזמן. הם לא מאפשרים לנו לנצח. גם טראמפ אומר הבוקר שארה"ב מחבקת את חמאס".  0 תגובות