שטייניץ: "צריך חקיקה למנוע את האבסורד של הרס הבתים"

  קיים צורך להסדר כולל בחקיקה במקרים בהם מתקיימים שלושה תנאים: מדובר על מספר בתי אב ולא על מבנה בודד, מדובר על קהילה ותיקה שבנויה כבר מספר שנים והבניה נעשתה באישור מפורש או בתמיכת הממשלה בפועל
  איתי גדסי No Comments on שטייניץ: "צריך חקיקה למנוע את האבסורד של הרס הבתים"

  שר האנרגיה שטייניץ ביקר היום בגוש עציון והתייחס לפסיקה להרס 17 בתים ב"נתיב האבות": "ההרס הוא אבסורד הפוגע גם ביהודים וגם בפלסטינים. קיים צורך להסדר בצורת חקיקה"

  קיים צורך להסדר כולל בחקיקה במקרים בהם מתקיימים שלושה תנאים: מדובר על מספר בתי אב ולא על מבנה בודד, מדובר על קהילה ותיקה שבנויה כבר מספר שנים והבניה נעשתה באישור מפורש או בתמיכת הממשלה בפועל
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר התשתיות הלאומיות יובל שטייניץ ביקר היום בשכונת נתיב האבות בגוש עציון. הגיע לסיור בשכונה ביישוב אלעזר על מנת לפגוש את תושבי השכונה, לשמוע על המצב ולבחון את כל הצעדים שניתן לעשות כדי לסייע למניעת ההרס.

  ההחלטה להרוס ולפנות את 17 המבנים בשכונת "נתיב האבות" בגוש עציון התקבלה בזעם בגוש עציון. ובמסגרת המשך המאבק ודרישתם של תושבי השכונה למצוא אלטרנטיבה משפטית למניעת הפינוי, הגיע היום השר שטייניץ יחד עם סגן ראש מועצה אזורית גוש עציון ובכירים נוספים, לביקור בשכונת, באזור התעשייה, סדנת שילוב לבעלי צרכים מיוחדים ובאתרי התיירות שבגוש.

  השר שטייניץ אמר כי קיים צורך להסדר כולל בחקיקה במקרים בהם מתקיימים שלושה תנאים: מדובר על מספר בתי אב ולא על מבנה בודד, מדובר על קהילה ותיקה שבנויה כבר מספר שנים והבניה נעשתה באישור מפורש או בתמיכת הממשלה בפועל

  השר הדגיש ואמר: "ההרס הוא אבסורד הפוגע גם באזרחי המדינה שבנו את ביתם בתום לב וגם בטוענים הפוטנציאליים הפלסטינאיים שלא ירוויחו שום דבר מההרס. כמו שבתל אביב ובכפר סבא, כאשר מתברר שיש חריגה משטח מבנה ותיק, מגיעים לפיצוי כך צריך גם לנהוג בכל המקרים ביהודה ושמרון".

  השר אמר לתושבים שהוא מבין את כאבם ומצבם ואמר כי המקרה הוא ממש קפקאי, זהו עוול שאיננו עוזר לאף לאחד. זו לא נקודה של ימין ושמאל, זהו אי צדק ברור ומעשה לא אנושי.

  סגן ראש מועצת גוש עציון , משה סוויל, מחזיק תיק התשתיות במועצה הודה לשר על הביקור ועל ההתגייסות לפעילות להצלת הבתים ואמר לו: "השכונה עונה על כל הקריטריונים שהציב השר".

  הוא הוסיף ואמר: "התושבים סומכים את ידיהם על הממשלה שתפעל בכל כוחה כדי למנוע את ההריסה המיותרת והבלתי מוצדקת".  0 תגובות