גפני למרגי: "טפל באפליית התקציבים לסמינרים החרדים"

  "אני רואה שיו"ר ועדת החינוך החל לעסוק לראשונה בסמינרים החרדים", אמר גפני, "על כן אני מבקש לערוך דיון בהקדם בכל סוגיות האפליה החמורות, כולל במכסות תקציבים לפי תלמידה, כאשר תלמידה חרדית מקבלת הרבה פחות מתלמידה במגזר הכללי וגם התקציבים הללו אינם יציבים כלל".
  איתי גדסי 6 Comment on גפני למרגי: "טפל באפליית התקציבים לסמינרים החרדים"

  יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב גפני פנה במכתב ליו"ר ועדת החינוך ח"כ הרב מרגי: "אפליה חמורה ומקוממת בתקציבי הסמינרים החרדים" • "מכיוון שראיתי כי קיימת לראשונה ישיבת ועדה בנושא הסמינרים החרדיים, אודה לך באם תמשיך את הדיון אודות אפלייתם לרעה בכל תחומי פעילותם"

  גפני צילום: הדס פרוש, פלאש 90
  "אני רואה שיו"ר ועדת החינוך החל לעסוק לראשונה בסמינרים החרדים", אמר גפני, "על כן אני מבקש לערוך דיון בהקדם בכל סוגיות האפליה החמורות, כולל במכסות תקציבים לפי תלמידה, כאשר תלמידה חרדית מקבלת הרבה פחות מתלמידה במגזר הכללי וגם התקציבים הללו אינם יציבים כלל".
  12:58
  27.02.24
  הפוך על הפוך No Comments on יכפילו את כוחם? "המהפכה הרוחנית של עכו"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאחר הדיון אמש על אפליית קבלת בנות ספרדיות לסמינרים, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, פנה אתמול לח"כ יעקב מרגי (ש"ס), בבקשה לטפל באפליות תקציביות חמורות כלפי הסמינרים החרדים, וזאת לנוכח תחילת עיסוקו בנושא הסמינרים החרדים, כאשר לראשונה זימן ישיבה בוועדת החינוך שהוא עומד בראשה, הנוגעת לסמינרים החרדים.

  במכתבו המפורסם הבוקר ב'יתד נאמן' מציין יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני, את האפליה המקוממת של מנהלי הסמינרים החרדים, המופלים לרעה באופן בלתי מתקבל על הדעת לעומת המוסדות להשכלה גבוהה. "מכיוון שראיתי כי קיימת לראשונה ישיבת ועדה בנושא הסמינרים החרדיים", עוקץ גפני, "אודה לך באם תמשיך את הדיון אודות אפלייתם לרעה בכל תחומי פעילותם. גפני מפרט את תחומי האפליה לשיטתו:

  "א. התקציב המגיע לפי מספר התלמידות והכשרת עובדי הוראה קטן באחוזים משמעותיים לעומת המגזר הכללי והוא נתון לגחמות קואליציוניות, פעמים הפער קטן יותר ופעמים הפער גדול יותר ואין ודאות תקציבית למנהלי הסמינרים.

  "ב. היום קיבלתי מסמינר בית יעקב בחיפה 'קול קורא' ע"י אותו אגף במשרד החינוך, האחד כללי והשני לחרדי, ובהם הבדלים מקוממים, שזה תפקידה של הפיקוח הפרלמנטרי על עבודת הממשלה המפלה".

  למכתבו מצרף ח"כ גפני את הטבלאות המקוממות, בהן ניתן להיווכח באפליה הזועקת לשמים, כאשר מורה חרדית מקבלת סך תקציב מסוים, ואילו מורה חילונית מקבלת תקציב כפול.

  עוד מציין גפני במכתבו, את האפליה במסגרת תכנית "פרח", שאף היא מקוצצת תקציבית יחסית לתכנית הנמצאת במוסדות להשכלה גבוהה, וכל העת נדרשת 'שתדלנות' להביא כסף נוסף על מנת להתקרב לתקציב באגף הכללי.

  "אני רואה שיו"ר ועדת החינוך החל לעסוק לראשונה בסמינרים החרדים", אמר גפני ל"יתד נאמן", "על כן אני מבקש לערוך דיון בהקדם בכל סוגיות האפליה החמורות, כולל במכסות תקציבים לפי תלמידה, כאשר תלמידה חרדית מקבלת הרבה פחות מתלמידה במגזר הכללי וגם התקציבים הללו אינם יציבים כלל".  6 תגובות

  מיין תגובות
  1. 6

   גפני צודק לגופו של עניין, אבל הוא לא הרבה יותר צדיק ממרגי, אם לגפני הייתה טיפת הגינות והיה באמת אכפת לו מהאפליה בתקציבים היה מבקש דיון בוועדת חינוך גם לגבי אפלית מוסדות הפטור והמוכש"ר שלא מקבלים 55% ו- 75% בהתאמה כפי התקנות(וכפי המתחייב מההבכמים הקואלציוניים)והנם על סף קריסה, כאשר הוועדה בראשותו (של גפני! לא מרגי!) העבירה 50 מליון למוכש"ר הערבים והפלתה את המוכש"ר החרדי (לא יעזור לגפני התירוץ הדלוח שהוא ברח מהוועדה והפקיר אותה לטיבי שינהל אותה, אציבור לא כזה טיפש!)
   בכלל, אם לגפני היה אכפת מהאפליה התקציבית יותר משיקולים פוליטיים שאינם מן העניין, הרי שהיה דורש את ראשות וועדת החינוך למקלב ולא תוקע אותו בחלל בוועדת המדע הבדיוני והלא רלוואנטי)

  2. 4

   פתאום הוא מתעורר ?

  3. 3

   כן מה קרה עכשיו גפני המהולל?

  4. 2

   רק מדבר אתה והחברים שלך לא שווה לשים את אות שלכם בקלפי לא נעשה את זה בבחירות הבאות למרות שעד עכשיו …