התפרעה בקבר רשב"י וסירבה לייצוג כי "אלוקים שומר עלי"

  שלמה בן יוסף No Comments on התפרעה בקבר רשב"י וסירבה לייצוג כי "אלוקים שומר עלי"
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אישה נעצרה לאחר שהתפרעה בקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון. היא סירבה לייצוג משפטי שהוצע לה בטענה שאלוקים שומר עליה – והושמה במעצר לאורך מספר ימים.

  חרף סירובה, מינתה המדינה את עו"ד ראובן מלאך מנהריה כסנגורה, אך האישה סירבה בתוקף – למרות שמו המבטיח – לשתף עמו פעולה. כתוצאה מכך הורה ביהמ"ש להותיר אותה במעצר.

  בפניה לבית המשפט, חרף סירובה של האישה לייצוג, ביקש עו"ד מלאך לשלוח את האישה להסתכלות פסיכיאטרית, על מנת לקבוע האם היא אחראית למעשיה. בבדיקה נמצא כי היא כשירה לעמוד למשפט.

  חרף עמידתה בסירובה לקבל ייצוג, פעל עו"ד מלאך כסנגורה של האישה מטעם המדינה, והגיש בשמה ערר לבית המשפט המחוזי בנצרת, בטענה כי רמת המסוכנות של האישה נמוכה, כפי שבית המשפט עצמו קבע.

  עוה"ד מלאך טען בבית המשפט כי האמונה הדתית העזה של האישה הביאה אותה למעצר לתקופה ארוכה ומיותרת, שכן לו הייתה משתפת פעולה, היא הייתה משתחררת כבר מזמן ממעצרה, כעצירים רבים אחרים הנחשדים בעבירות דומות.

  עוה"ד מלאך טען עוד כי מתפללי המקום התנכלו לאישה והם אלה שביקשו לסלק אותה ממתחם התפילה בשל מוזרותה, ולא בשל תוקפנותה.

  "…מטעמי מצפון ומוסר, כמו גם מידת הרחמים, מתבקש בית המשפט להורות על שחרורה ממעצרה, למרות אי שיתוף הפעולה מצדה" טען עו"ד מלאך.

  שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, דן צרפתי, שדן בערר, קבע כי רמת המסוכנות של האישה אכן נמוכה, וכי יש לשחררה ממעצר ללא תנאים מגבילים. לדברי עו"ד מלאך, הכרעה זו מתירה למעשה לאישה לחזור לקבר הרשב"י כמנהגה מימים ימימה.  0 תגובות