המרגל האגדי בסוריה רגע לפני תלייתו: "התפללו לעילוי נשמתי"

  "אני מבקש ממך לא להתאבל על מה שקרה, אלא להסתכל על העתיד. אני שולח לכם נשיקות אחרונות"
  ישראל פריי No Comments on המרגל האגדי בסוריה רגע לפני תלייתו: "התפללו לעילוי נשמתי"
  "אני מבקש ממך לא להתאבל על מה שקרה, אלא להסתכל על העתיד. אני שולח לכם נשיקות אחרונות"
  12:53
  04.03.24
  קובי פינקלר No Comments on 'כתר המערב': אוגדה 98 פתחה במבצע מקיף בשכונת חמד

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אלי כהן חקוק בזכר ימי המדינה כגיבור ישראל, שמסר את נפשו בגבורה ובאומץ למען ביטחונה. כהן ריגל מטעם ישראל בסוריה, והצליח להתברג שם לצמרת השלטון, עד תפיסתו ומותו בייסורים.

  חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני) העלה ברשת פוסט מרגש, המעלה את זכרו של כהן, בתוספת תפילה לזכרו.

  "היום, ה – 24 בינואר, לפני 51 שנים, הודיעה סוריה באופן רשמי על תפיסתו של האיש שלנו בדמשק, אלי כהן.

  האיש שלוי אשכול אמר עליו שהמידע שהוא השיג לא יסולא בפז והציל חטיבות רבות של חיילים במלחמת ששת הימים. האיש האמיץ הזה, שעל שמו נקראים רחובות, שכונות, מרכזים קהילתיים וגנים בישראל, השאיר אחריו מילים אחרונות שמלוות את מחשבותי היום:

  "נאדיה יקירתי, משפחתי היקרה! אני כותב אליכם מילים אחרונות אלו בתקווה שתישארו תמיד מאוחדים. אני מבקש מאשתי שתסלח לי, שתדאג לעצמה ושתעניק השכלה טובה לילדינו… יום יבוא וילדי יהיו גאים בי. ולך נאדיה יקירתי, את רשאית להינשא לגבר אחר למען יהיה אב לילדינו. בנושא זה את חופשיה לגמרי. אני מבקש ממך לא להתאבל על מה שקרה, אלא להסתכל על העתיד. אני שולח לכם נשיקות אחרונות. התפללו לעילוי נשמתי".

  אני מתפלל, לא רק לעילוי נשמתו של אלי כהן, אלא גם שמדינת ישראל תהיה מדינה שראויה להקרבה של אלי כהן ואשתו נאדיה וילדיהם. שתהיה ראויה לכל אחד ואחד מהגיבורים שחירפו נפשם למענה, שנתלו במדינות אויב, שנחטפו, שנהרגו בקרב. שכמו שביקש בצוואתו, לא נתאבל על מה שקרה אלא נסתכל על העתיד. ונפעל כדי שהוא יהיה טוב יותר.  0 תגובות