מעבר לאתר המותאם

  המגעים עם היועמ"ש טרם חודשו: סיכוי נמוך לחתימה על עסקה מול מנדלבליט

  ישראל רובין No Comments on המגעים עם היועמ"ש טרם חודשו: סיכוי נמוך לחתימה על עסקה מול מנדלבליט

  עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר נתניהו ניסו לחדש את המגעים עם היועמ"ש ולא נענו, ככל הנראה בשל ההחלטה להקשיח עמדות לאחר הביקורת מראשי הפרקליטות | על תנאי העסקה וההתעקשות של הפרקליטות על קלון ועבודות שירות

  נתניהו ועורכי דינו בבית המשפט צילום: פלאש 90
  16:09
  26.05.22
  נדב דוד No Comments on התזמורת מתגברת את צמד "טובים השניים" לתוכנית קצבית | צפו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  עיסקת הטיעון: ראש הממשלה לשעבר נתניהו וצוות לשכתו נצפו לפני זמן קצר יוצאים ממשרדו של עו"ד בן צור. עורכי דינו של נתניהו ניסו ליצור קשר עם היועמ"ש דרך עוזרו בכדי לברר על ההסדר העדכני, אך לא נענו. מנדלבליט מקשיח את עמדותיו לאחר פגישתו עם ראשי הפרקליטות שהתנגדו להסדר המקורי, כך על פי פרסום ב'הארץ'. על פי הדיווחים כעת המאבק בין עורכי דינו של נתניהו למנדלבליט הוא על הקלון.

  הסדר הטיעון: נתניהו קיים לאורך היום דיונים עם עורכי דינו, משפחתו ומקורביו אך במהלך היום לא התנהלו מגעים של ממש עם הפרקליטות. בשלב זה נראה שזה לא מתקדם לשום מקום והאפשרות להסדר רק הולכת ומתרחקת. ברקע כהונת מנדלבליט תסתיים בסוף החודש, אם כי יתכן שהמגעים יוכלו להתנהל גם מול איסמן שיכהן כממלא מקום עד למינוי יועמש קבוע. הימים הקרובים יכריעו.

  מוקדם יותר היום פורסם כי המגעים התחדשו לאחר קיפאון בין הצדדים.

  על פי הפרסום, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה סיכמו על מתווה להסדר הטיעון, שיכלול כמובן קלון ועונש של בין 7 ל-9 חודשי עבודות והעבירו אותו לפרקליטי ראש האופוזיציה. בפרקליטות עומדים על כך שהקלון יהיה חלק מהסדר הטיעון ולא ישאירו את ההכרעה לבית המשפט לבדו. המשמעות של קלון היא שנתניהו יאלץ להתפטר מהכנסת ולא יוכל לשוב אלה במשך 7 שנים מיום סיום ריצוי העונש.

  אתמול פורסם כי בפרקליטות ממתינים לתגובת נתניהו בנושא הקלון שמהווה תנאי סף מבחינת הפרקליטות ואם יסכים יוכלו הצדדים להתחיל במשא ומתן של ממש ולדון בניסוח כתב האישום, עניין גורלי לכשעצמו שעשוי להשפיע על העונש שייגזר ועל האפשרות שבית המשפט יקבל או שלא את גזר הדין המוצע בהסדר הטיעון.

  בתחילת השבוע פורסם כי נתניהו כבר הביע את הסכמתו לסוגית הקלון, אך פרקליטי נתניהו הוציאו הודעה בה הבהירו כי "בניגוד לפרסום, נתניהו לא הודיע שהוא מוכן לקלון"

  במשרד המשפטים אמרו אמש כי היועמ"ש מנדלבליט העריך שאפשרות ההגעה להסדר בפרק הזמן, עד סיום תפקידו של מנדלבליט בסוף החודש – אינו ריאלי.

  כזכור, על פי ההסדר העומד על הפרק הפרקליטות תיסוג מהאישום כנגד נתניהו בתיק 2000 ותמחק את סעיף השוחד בתיק 4000. במסגרת ההסדר נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים בתיקי 1000 ו-4000 וירצה את מאסרו בדרך של עבודות שירות.  0 תגובות