מעבר לאתר המותאם

  עקב גל התחלואה: שרת הכלכלה תפרסם היתר כללי להעסקה בשעות נוספות

  צבי טסלר 1 Comment on עקב גל התחלואה: שרת הכלכלה תפרסם היתר כללי להעסקה בשעות נוספות

  על פי טיוטת ההיתר, הגדלת מכסת השעות הנוספות השבועיות המותרות ל-25 שעות, במקום 16 כיום. אורך שבוע העבודה, כולל שעות נוספות לא יעלה על 67 שעות, במקום 58 כיום

  צילום: פלאש 90
  21:48
  18.01.22
  איתי גדסי No Comments on עשרות אלפי אזרחים יצאו למאות צמתים ברחבי הארץ למחאה נגד הממשלה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שרת הכלכלה אורנה ברביבאי מודיעה היום (שלישי) כי לאור גל התחלואה האדיר במדינה, היא תפרסם בקרוב, תיקון ההיתר הכללי להעסקה בשעות נוספות, לצורך שמירה על רציפות התפקודית של המשק וצמצום הפגיעה בתהליכי הייצור ושרשרות האספקה מטעמים הקשורים בצורכי הכלכלה.

  טיוטת ההיתר אשר צפויה לפרסום זרוע העבודה לטובת הערות הציבור מגדירה: הגדלת מכסת השעות הנוספות השבועיות המותרות ל-25 שעות, במקום 16 כיום. אורך שבוע העבודה, כולל שעות נוספות לא יעלה על 67 שעות, במקום 58 כיום.

  תתאפשר העסקת עובדים במשך של עד 14 שעות עבודה יומיות (כולל שעות נוספות), עד 8 פעמים בחודש. מכסת השעות הנוספות החודשית לא תעלה על 90 שעות.

  ההיתר יוענק למעסיקים בעלי למעלה מ-20 עובדים אשר 20% לפחות ממצבת עובדיו נעדרו ממקום העבודה בנסיבות שאינן תלויות במעסיק, וככל שלא ניתן לבצע את העבודה באמצעות עובדים קיימים.

  בהיתר לא יכללו ענפים מסוימים מטעמי בטיחות- כמו נהגים ופועלי בניין. השימוש בהיתר ייעשה בהתאם לצורכי מקום העבודה ובהתחשב בטובת העובדים.

  מטרת ההיתר לוודא מינימום פגיעה בייצור, באספקת שירותים ובמוצרים שנדרשים לספק למשק, כדי להמשיך שגרת עבודה ככל הניתן.

  מוצע כי ההיתר יינתן לתקופה קצובה של חודש ויוארך לפי הצורך. ההיתר יופץ להתייחסות הציבור ויפורסם לאחר שקילת הערות הציבור.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   איזה שרה ואיזה כלכלה פחחחחחחחחח