מעבר לאתר המותאם

כחלון מאשים את ההאטה העולמית בגירעון: "הביא לירידה בהכנסות"

איתי גדסי No Comments on כחלון מאשים את ההאטה העולמית בגירעון: "הביא לירידה בהכנסות"

שר האוצר משה כחלון התייחס בישיבת הממשלה לקיצוץ הצפי בתקציבי המשרדים, שעורר את זעמם של מספר שרים, והסביר כי לאור ההאטה בכלכלה הגלובלית פחתו ההכנסות ומצד שני גדלו ההוצאות של המשרדים, כחלון אמר לשרים: "אני מבקש מהשרים לגלות אחריות ציבורית ולתמוך בצעדים הנדרשים"

.
צילום: פלאש 90

שר האוצר משה כחלון התייחס פתח ישיבת הממשלה על הגירעון בתקציב המדינה ובעקבות כך על הקיצוץ הצפוי בכלל משרדי הממשלה, שחלק מהשרים התנגדו לו בגלל קיצוצים גדולים מידי בפעולת משרדם. כחלון האשים את האטה העולמית בגרעון הגדול. כזכור כחלון אמר כל העת כי אין גרעון חריג בתקציב וההסתכלות היא רק בסוף שנה, עד שהודיע משרד האוצר רשמית על גירעון חריג שנרשם השנה.;

כחלון: "בשנים האחרונות, תקציבי משרדי הממשלה גדלו משמעותית. תקציב הביטחון גדל וגם התקציבים האזרחים: בריאות, חינוך ורווחה. כלכלת ישראל היא כלכלה חזקה. הצמיחה גבוהה, התעסוקה מלאה ויחס החוב תוצר נמוך. הכלכלה חזקה בזכות מדיניות אחראית שניהלנו בשנים האחרונות, תוך שמירה מלאה על הכללים פיסיקליים.

מדינת ישראל היא חלק משוק גלובלי, וישנה האטה בשוק הגלובלי, שהביאה לירידה בהכנסות המדינה ומחייבת אותנו לבצע התאמות. הבאנו צעדים שהחוק מאפשר לנו, היות שאנחנו בתקופת בחירות. בחירות מיותרות שעולות הון עתק לציבור ומגבילות את היכולות שלנו לבצע צעדים. אני מבקש מהשרים לגלות אחריות ציבורית ולתמוך בצעדים הנדרשים".

 0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>