מעבר לאתר המותאם

דרעי ביקש, הפקידים התנגדו: הארנונה לא תקוצץ

איתי גדסי 1 Comment on דרעי ביקש, הפקידים התנגדו: הארנונה לא תקוצץ

שר הפנים אריה דרעי ביקש לאפשר הפחתת ארנונה למגורים ולעסקים, אך חוות דעת של משרדי והמשפטים האוצר מנעו זאת: "משרד האוצר, בגיבוי משרד המשפטים מנע ממשרד הפנים לאפשר לרשויות חזקות להפחית את תשלומי הארנונה למגורים ועסקים"

דרעי
דרעי צילום: פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, בקש לפעול בכפוף ללוח הזמנים ולאפשר לרשויות להפחית את הארנונה על כלל הנכסים למגורים ולעסקים. זאת, כדי לאפשר מתן מענה להעלאת תשלומי הארנונה על רקע שיעור העדכון לשנת 2020 העומד על 2.58%.

במסגרת זאת, הציע שר הפנים דרעי, להרחיב את רשימת הרשויות אשר יוכלו להפחית את שיעור הארנונה עד גובה שיעור העדכון האוטומטי העומד על 2.58%- מרשימה של 29 רשויות איתנות לרשימה של 80 רשויות מבוססות כלכלית. על פי הצעת שר הפנים דרעי, הפחתת תשלומי הארנונה תתאפשר בתנאי שאותן רשויות איתנות יצביעו על המקור התקציבי שיממן את ההפחתה המבוקשת.

על רקע התנגדות גורמי המקצוע במשרד האוצר ובהמשך להנחיה שניתנה על ידי משרד המשפטים שקבלה את עמדתם, נקבע כי שר הפנים ושר האוצר מנועים מלבצע צעדים אלו בשל תקופת הבחירות.

שר הפנים, אריה דרעי: "צר לי שזו ההחלטה שהתקבלה. עמדתי היא שנכון להעניק לרשויות מבוססות כלכלית את האפשרות להפחית את תשלומי הארנונה למגורים ולעסקים, ובתנאי שהן יוכיחו לנו שיש להן מקורות תקציביים לכך. הוחמצה הזדמנות לצעד נוסף במאבק נגד יוקר המחיה בישראל".1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    רק שס 10 מנדטים הפעם גזור ושמור