מעבר לאתר המותאם

ח"כ פינדרוס: "צריך לחנך את השוטרים"

בנצי לייזרוביץ 3 Comment on ח"כ פינדרוס: "צריך לחנך את השוטרים"

חבר הכנסת יצחק פינדרוס קורא למשטרה להפיק לקחים מהאירוע שבו תועדו שוטרים מכים ילד חרדי בחינוך המיוחד | ביום כיף לילדים מיוחדים מטעם ארגון 'נותנים' שהתקיים בקיפצובה קרא פינדרוס למשטרה לקיים מפגשים עם הילדים כדי להכיר מקרוב את התנהגותם

פינדרוס
פינדרוס צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

על רקע פרסום הסרטון המלא של הכאת הילד המיוחד בידי שוטרים בירושלים, קרא ח"כ יצחק פינדרוס למשטרת ישראל, לקיים הפקת לקחים מערכית. ביום כיף לעשרות ילדי החינוך המיוחד שהתקיים בל"ג בעומר בפארק קיפצובה מטעם ארגון 'נותנים' המפעיל ימי כיף לילדים מיוחדים, אמר חבר הכנסת: 'אני קורא למשטרת ישראל לקיים סדנאות היכרות לשוטרים בשטח עם ילדי החינוך המיוחד. מי שנפגש עם הילדים הללו ורואה אותם מקרוב את השמחה שלהם ואת ההתנהגות הייחודית שלהם, ברור שידע להגיב באופן יותר מיטבי במקרים שבהם יש התקלות בין שוטר או כל גורם אכיפה לילד או נער מיוחד'.

חבר הכנסת יצחק פינדרוס התפעל לראות את שמחתם של הילדים שנהנו משלל חוויות ואטרקציות ביום כיף בפארק השעשועים קיפצובה. חבר הכנסת הודה באופן אישי לצוות המתנדבות שלמרות החום הכבד הגיע לסייע לילדים המיוחדים.

ביום הכיף אותה קיים ארגון 'נותנים' השתתפו למעלה מ-100 ילדים מיוחדים מהעיר מודיעין עילית והסביבה. ארגון 'נותנים' מקיים לאורך כל ימות השנה ימי כיף בחנוכה, ל"ג בעומר וימים נוספים בהם לא מתקיימת מסגרת לימודית בחינוך המיוחד. כמו כן דואגים מתנדבי הארגון לאירוח ילדים בשבתות ובחגים על מנת לאפשר להורים לנוח ולהחליף כוחות.

הארגון עומד תחת נשיאותו של מרן שר התורה הגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי שליט"א, ובתמיכתם ועידודם של רבני העיר מודיעין עילית.

ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן העומד לימין ארגון 'נותנים' ציין כי עיריית מודיעין עילית מעמידה לרשות הילדים בעלי הצרכים המיוחדים סל שירותים מלא. עם זאת הדגיש כי יש להגדיל את הקצאת המשאבים לטובת החינוך המיוחד החרדי.

במהלך יום הכיף שהו הילדים בפארק השעשועים הענק בליווי מתנדבות שהפעילו את הילדים וחילקו להם ארוחות והפתעות. בעקבות התחזית על השרב הכבד הצטיידו המתנדבות בציוד מתאים הכולל שתיה קרה כובעי שמש מותאמים לילדים ועוד. כמו כן קיבלו הילדים לווי צמוד של צוות רפואי.

הורי הילדים המיוחדים הודו בחום להנהלת ארגון 'נותנים' על הסיוע והעזרה שהם מגישים לאורך כל השנה ובפרט ביום הכיף שהתקיים בל"ג בעומר: 'השמחה של הילדים בל"ג בעומר הייתה גדולה. בהעדר מסגרת חינוכית יש ממש קושי לילדים ויום הכיף הזה תרם להם רבות'.3 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
 1. 3

  טעות טעות טעות!
  דרך ההתמודדות עם אלימות המשטרה במקרה זה, צריך להיות בעיקר במישור הקונוונציאלי דהיינו ללא קשר היותו נער זה מיוחד!
  אמנם, הרגש מכתיב להדגיש הטיעון של מיוחדות הנער המוכה, היות שזה יותר ממקד את המבט על אכזריות של השוטרים האלימים, אך טיעון זה יהיה ניתן להפריך בהינף יד ע"י המכים באגרוף רשע: "לא ידענו שהוא מיוחד. ברגע שנודע לנו, מיד שחררנו אותו"! ואכן לא לחינם נוח למשטרה לסחוב את כל הדיון למישור זה של המיוחדות של המוכה, כי כך הם יתפטרו יותר מהר מכל העניין! הם אפילו כבר באו לבקר במוסד שהנער לומד שם, וכו' וכו', לאמור: "כן, אנו מסכימים שהילד המיוחד צריך טיפול אחר. אך פשוט לא ידענו שהוא מיוחד! ואנו אפי' מסכימים ללמוד עוד על אופי הילדים האלו וכו' וכו'"….בדרך הזה הם ייצאו מכל הסיפור הזה בלי שום אשמה. בלי שום תשלום פיצויים. בלי שום למידת לקח!
  הדרך צריכה להיות אחרת לגמרי! כך:
  1. האם אכן סביר והגיוני שאי-הבנה בין שוטרים מבוגרים ואחראיים לבין חבורת נערים על מיקום הדלקה מדורה בל"ג בעומר, ייגמר בכאלו מכות רצח? ואם זה כן קרה, על מי האחריות, על הנערים שעדיין לא הגיע לכלל בגרות ואחריות, או על השוטרים ה"מכובדים" שלא מצאו את הדרך איך להתמודד עם האי-הבנה בצורה נאותה?
  2. מה אומרים העדויות והסרטים: האם הנער הזה אכן עשה משהו רע שהגיעו לו להיעצר, או שלא עשה משהו רע והשוטרים נטפלו אליו ללא סיבה מספקת אלא כאובייקט לפריקת יצרים חייתיים של קנבליזם = אכילת בני אדם על ידי בני אדם אחרים? או רק כי במקרה הוא היה להם "טרף-קל" יותר מאשר נוכחים אחרים במקום, על-כן הם השתמשו בו רק בכדי "ללמד לקח" לשאר הנוכחים?
  3. אם הוא כן עשה משהו רע שהגיע לו להיעצר על-זה, מה הצדיק לתת לו כאלו מכות אכזריות בעת ביצוע המעצר? ואם הוא התנגד למעצר, האם שלוש שוטרים בוגרים לא מצליחים לכפות מאסר על נער בודד בכוח השרירים המפותחים שלהם, אלא הם צריכים להכניס לו כאלו מכות אכזריות??
  4. ולבסוף לבסוף, אכן "עבירה-גוררת עבירה". בגלל שכל ההתנהגות של חיות אלו, היא מלכתחילה מעוותת ואכזרית, על-כן הגעתם לדבר נוראי זה שפצעתם קשות גופנית, ואנושות נפשית, ילד מיוחד!!! בוז עליכם!!! זה לא רלוונטי שלא ידעתם שהוא מיוחד ו/או שלא ידעתם איך מתנהגים לילד מיוחד! מה שרלוונטי כאן שאין לכם תשובות מספקות לשלוש שאלות הראשונות!!!!

 2. 2

  בתקווה שבאמת יהי. שינוי כלשהו ביחס של השוטרין לילדים האלה