מעבר לאתר המותאם

בנט פנה לעזרת היועמ"ש: "הורה על כינוס הקבינט"

איתי גדסי 1 Comment on בנט פנה לעזרת היועמ"ש: "הורה על כינוס הקבינט"

בנט למנדלבליט: "לא הגיוני שנתניהו מנהל את האירועים בעזה במידור שרי הקבינט, חייב אותו לכנס קבינט בהקדם"

נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: פלאש 90

יו"ר הימין החדש וחבר הקבינט המדיני – ביטחוני, השר נפתלי בנט, פנה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, כדי שזה יורה לראש הממשלה לכנס לדיון מיידי את ועדת השרים לביטחון לאומי ("הקבינט המדיני-ביטחוני").

בפנייתו מפרט בנט את אירועי השבועות האחרונים מול ארגון הטרור חמאס, בהם שיגור רקטה לעבר גוש דן, הרס הבית במושב משמרת, שיגור מטחי רקטות ליישובי הדרום, אירועי "יום האדמה" ושיגורי הרקטות אמש למועצה האזורית אשכול.

"לאורך כל אלו, מדינת ישראל פעלה באופן נקודתי בלבד שאינו מייצר את ההרתעה הנדרשת למול פעולות החמאס שנועדו לפגוע בביטחון אזרחי ישראל", כותב בנט.

בנט מוסיף כי "על פי הדיווחים בתקשורת, ממשלת ישראל מנהלת מגעים מתקדמים לקידום הסדרה מול חמאס״ ומציין כי פניותיו למזכיר הצבאי לראש הממשלה ולראש המועצה לביטחון לאומי לכנס דיון קבינט בנושא לא נענו. לא סביר בעיניי כי ניהול אירועים ביטחוניים כה מהותיים מתבצע ע"י ראש הממשלה ומערכת הביטחון בלבד, מבלי ששרי הקבינט המדיני-ביטחוני, הנושאים באחריות על פי חוק, נותנים על כך את הדעת".

אשר על כן, פנה בנט ליועץ המשפטי לממשלה במטרה להורות לרה"מ לכנס דיון בנושא בהקדם האפשרי.1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    מתחפר בקבר הפוליטי שעשיתה לעצמך נטשת בראש חטפת סתם דיבורים כמו חול ואין מה לאכול