מעבר לאתר המותאם

הרמטכ"ל בישיבת פרידה בכנסת: "רק קצה הקרחון בפעילות צה"ל גלוי"

קובי פינקלר No Comments on הרמטכ"ל בישיבת פרידה בכנסת: "רק קצה הקרחון בפעילות צה"ל גלוי"

הרמטכ"ל בוועדת החוץ והביטחון בישיבת פרידה: "רק קצה הקרחון של פעילות צה"ל גלוי. זכות הייתה לי לשרת 40 שנים בצה"ל, מהן ארבע כמפקדו"

הרמטכ"ל היום בוועדה
הרמטכ"ל היום בוועדה צילום: יצחק הררי. דוברות הכנסת

ועדת החוץ והביטחון, קיימה היום (שלישי) ישיבה מיוחדת לפרידה מהרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, אשר מסיים את כהונתו בעוד שבועיים, לאחר ארבע שנים בתפקיד. הרמטכ"ל בדבריו לוועדה התייחס להתמודדות הביטחונית של ישראל בכל הזירות וגם למבצע 'מגן צפוני'.

חלקו הראשון של הדיון היה חסוי, במסגרתו קיים הרמטכ"ל סקירה בפני הוועדה, בפעם האחרונה בתפקידו, בה סיכם ארבע שנים בהן נמצא צה"ל בפעולה ולחימה בחמש חזיתות, כשרק קצה הקרחון גלוי, בעזה, ביהודה ושומרון ובמסגרת מבצע "מגן צפוני".

לצד אלו מתנהלות מערכות כנגד ההתבססות האיראנית, התעצמות חיזבאללה והמערכה שבין המלחמות ככלל. הרמטכ"ל אמר כי כל זאת מבוצע תוך איפשור חיי שגרה לאזרחי ישראל בכל המישורים, לצד המציאות המורכבת.

הרמטכ"ל הוסיף כי לצד כל אלה מתבצעת בצה"ל התאמה בלתי פוסקת של אתגרי העתיד וגאוותו היא על פעילות רחבה להעצמת מוכנות היבשה והמשך הפעילות למען המשרתים- תנאיהם, תגמולם והוקרתם.

חלקו השני של הדיון היה פתוח והוקדש לפרידת חברי הוועדה מהרמטכ"ל.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>