מעבר לאתר המותאם

הסרגל של הכנסת: סגירת המעגל של ח"כ יצחק וקנין כשר הדתות

איתי גדסי No Comments on הסרגל של הכנסת: סגירת המעגל של ח"כ יצחק וקנין כשר הדתות

רעייתו של שר הדתות לשעבר דוד אזולאי ז"ל, הגיעה במעשה אצילי יחד עם רעייתו של ח"כ יצחק וקנין, להצהרת האמונים של ח"כ וקנין כשר הדתות החדש. דרעי אמר במליאה: "אני רציתי להציע גם לוקנים וגם לאזולאי את התפקיד בזמנו, אך הוא מייד סירב וביקש שאזולאי יתמנה"

ח"כ יצחק ועקנין
ח"כ יצחק ועקנין צילום: פלאש 90

אישורים לפני בחירות. מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) את מינויו של ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) לכהן כשר הדתות במקום השר אריה דרעי. 24 חברי כנסת תמכו בבקשת הממשלה, לאחר ההצבעה ח"כ וקנין הצהיר אמונים והתחיל לכהן כשר הדתות באופן רשמי.

ח"כ יצחק וקנין הוא מוותיקי מפלגת ש"ס, אך מעולם לא כיהן כשר, זאת הפעם הראשונה בה וקנין מכהן כשר. מדובר במינוי עד לבחירות בלבד. המינוי בעצם הוא החלפתו של ח"כ לשעבר דוד אזולאי ז"ל שנפטר בעת כהונתו.

יו"ר ש"ס השר דרעי הציג במליאת הכנסת את הודעת הממשלה על מינויו של ח"כ יצחק וקנין לכהונת שר הדתות. לאחר ההודעה הרשמית אמר השר דרעי: "נמצאת כאן רעייתו של השר אזולאי ז"ל שהרגישה צורך אצילי להגיע עם רעייתו של השר החדש. זה מחזיר אותי ליום בו התמנה דוד אזולאי לשר הדתות. בגלל ששניהם ותיקים ונכנסו באותו יום לכנסת.

פניתי לח"כ וקנין לשאול אותו על הסכמתו. עוד לא הספקתי להשלים את דבריי הוא קטע אותי ואמר: הרב אריה, אני מבקש ממך למנות את דוד. בשבילי זה כמו שאתה ממנה אותי. והנה איך שהקב"ה מגלגל את הדברים והוא היום מתמנה במקומו.

"ח"כ יצחק וקנין הוא אחד הח"כים האהובים והמוערכים ביותר בכנסת. כולם יודעים שהוא הסרגל של הכנסת. יצחק, אתה הגאווה שלנו ואנחנו גאים בך!", סיים השר דרעי את דבריו.

לאחר אישור המינוי במליאה, אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "אני לא זוכר כזו תמיכה גדולה של האופוזיציה בשר בממשלה. היום הזה אני מתרגש מאד. גם שמח מאד לקידומו של חברי וידידי יצחק, אבל גם עצוב שהפסדתי סגן יו"ר הכנסת הכי מנוסה ומקצועי שהיה לי".

 

 0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>