מעבר לאתר המותאם

העתירה התקבלה וסייען הטרור יישאר במאסר

בנצי לייזרוביץ No Comments on העתירה התקבלה וסייען הטרור יישאר במאסר

עתירת הפרקליטות כנגד ועדת השחרורים שהחליטה על ניכוי שליש לסייען הטרור בפיגוע בו נרצחה הלוחמת הדס מלכא הי"ד וביטלה את ההחלטה

בית סוהר • אילוסטרציה
בית סוהר • אילוסטרציה

בית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע קיבל לפני זמן קצר את עתירת הפרקליטות נגד ועדת השחרורים לשחרר שחרור מוקדם את האסיר האני דארי, תושב ישראל, אשר יחד עם תושב השטחים הסיעו שב"חים שביצעו את הפיגוע בשער שכם בירושלים ביוני אשתקד, שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד.

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות, לפיה הוועדה בין היתר לא נתנה משקל למסוכנות הנשקפת מהאסיר כעולה מחומרת העבירות שביצע, ובפרט בהיותו תושב ישראל, אשר ניצל זאת כדי לסייע לשוהים בלתי חוקיים להיכנס לתחומי מדינת ישראל.

כזכור, האסיר נדון לתקופת מאסר של 14 חודשים, לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות של גרם מוות ברשלנות של לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל והסעת שב"ח בנסיבות מחמירות.

בוועדת השחרורים, אשר התקיימה בכלא קציעות ביום 17.9.18, קיבלה הוועדה את בקשתו של האסיר לניכוי שליש ממאסרו, והורתה על שחרורו המוקדם על תנאי בניגוד לעמדת הפרקליטות.

בית משפט לעניינים מנהליים (הרכב בראשיתה של השופטת יעל רז- לוי) ציין בהחלטתו שביטלה את החלטת ועדת השחרורים, כי החלטת הוועדה "חורגת ממתחם הסבירות… זאת ראש וראשית בשל כך שוועדת השחרורים לא נתנה את המשקל הנדרש למסוכנות העולה ממעשיו של המשיב שלא פחתה במידה מספקת, ועל כן המשיב לא הרים את הנטל המוטל עליו להוכיח שאותה מסוכנות פחתה או אוינה".

כמו כן צוין בהחלטת בית המשפט, כי "כתושב ישראל מוטלת עליו חובת זהירות מוגברת לביטחון הציבור והמשיב במעשיו ברשלנות בדרגה גבוהה, באופן בו נהג בכך שנסע במכוון בדרכים עוקפות כדי לאפשר את כניסת תושבי השטחים לישראל, הפר באופן בוטה את החובה המוטלת עליו"… וכי "אלמלא מעשיו של המשיב, אפשר שהיה נמנע ביצוע הפיגוע הקטלני".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>