מעבר לאתר המותאם

  האזינו • ישראל אדלר מחדש את "דעם רבינ'ס צמאה נפשי"

  אשר גרייבר No Comments on האזינו • ישראל אדלר מחדש את "דעם רבינ'ס צמאה נפשי"

  "דעם רבינ'ס צמאה נפשי" – לחן מחצר הקודש תולדות אהרן בביצוע חדש של ישראל אדלר • האזינו

  22:12
  02.12.21
  איתי גדסי No Comments on בממשלה הוחלט: קנסות לנוחתים שלא יבצעו בדיקה שנייה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  דעם רבינ'ס צמאה נפשי, הינו לחן קודש, רווי הוד קדומים, המיוסד על הפיוט השבתי של 'צמאה נפשי" של בעל האבן עזרא.

  הלחן מגיע מחצר הקודש 'תולדות אהרן', שם הוא מושר בלילות שבת בידי ציבור החסידים המשתתפים בשולחן הטהור, כאשר ניגון זה ידוע כניגון של השתוקקות, ערגה וכיסופין. "נחשפתי לניגון זה באחת השמחות בהן השתתפתי" מספר ישראל אדלר, "ומאז ששמעתי אותו הלך הניגון והתפעם בקרבי מבלי שיכולתי להתנתק ממנו. מצאתי את עצמי שר אותו ביום ומפזם אותו בלילה. הלכתי עמו לישון בלילה וקמתי עמו בבוקר, וככל ששרתיו יותר כך התוודעתי לרבדים נוספים החבויים בו.

  התחברתי אליו מאד והבנתי כי כפי שהוא הצליח לעורר אותי, כך אין ספק כי כאשר הוא יצא לאור ויהפוך לנחלת הכלל כך תתרחב תחושת ההתלהבות והיא תקיף ותלהיב ותיסחוף יותר ויותר יהודים.

  לא התקררה רוחי עד שיצאתי וקראתי למעבד הנפלא יהודה גלילי, למעבד הקולי פנחס ביכלר ולמקהלת 'מלכות' בראשותו, יחד עם ילד הפלא יוסי וויס ממקהלת הילדים אידיש נחת של מויישי קראוס, וביחד ביצענו את הניגון מחדש כאשר אנו מקפידים לשיר אותו כהווייתו ולשמר את ניחוחו, כך שהשומע ייחשף גם לאותם צלילים מוסתרים שהם בלתי נשמעים אך הם אלו שמרכיבים אותו, בלי כחל ובלי שרק".

  קרדיטים: הפקה: ישראל אדלר, עיבוד ותיזמור: יהודה גלילי, עיבוד קולי ומקהלה: פנחס ביכלר ומקהלת מלכות, ילד הפלא: יוסי ווייס, מיקס ומאסטרינג: אלי לישינסקי, הוקלט באולפני: ג'ף הורביץ, זמירות וטנור סטודיו ויח"צ: פישל רוזנפלד.  0 תגובות