היום החמישי לחיפושים בכנרת – ללא תוצאות; הרבנים הורו להמשיך לחפש בחג

  בנצי לייזרוביץ 2 Comment on היום החמישי לחיפושים בכנרת – ללא תוצאות; הרבנים הורו להמשיך לחפש בחג

  החיפושים נמשכים בכוחות מתוגברים • לבקשת השר אריה דרעי, משרד הביטחון הודיע על שליחת כוחות חיל הים למקום • הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו ורבה של העיר העתיקה הגאון הרב אביגדור נבנצל, הורו להמשיך בחיפושים בשביעי של פסח, למרות שאפסו הסיכויים למצוא את הנעדרים בחיים

  צילום: דוברות המשטרה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  החיפושים אחר שלושת הנערים הנעדרים בכנרת – נמשכים. היום (א') הגיע למקום מפכ"ל המשטרה וכוחות חיל הים שיצאו אף הם לסייע בחיפושים.

   

  הרב הצבאי הראשי והרב הראשי למשטרה, התייעצו הבוקר (א') עם רבנים שהורו לכוחות ההצלה להמשיך בחיפושים. מהמשטרה נמסר, כי הרבצ"ר הרב אייל קרים ורב המשטרה הרב רמי ברכיהו, התייעצו עם הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו ורבה של העיר העתיקה הגאון הרב אביגדור נבנצל, שהורו להמשיך בחיפושים במהלך חג שביעי של פסח, למרות שאפסו הסיכויים למצוא את הנעדרים בחיים.

   

  ממשטרת ישראל נמסר, כי הכוחות בשיתוף מתנדבים ממשיכים לפעול סביב השעון בניסיונות איתור שלושת הנעדרים עם מאמצי חיפוש במים, ברצועת החוף ומהאויר.

   

  הבוקר בוצעה הערכת מצב עם כלל גורמי חילוץ וההצלה הפועלים מאז יום רביעי והמשך מאמצי איתור הנעדרים יבוצעו באגם, ברצועת החוף ומהאויר.הכוחות המשתתפים בחיפושים כוללים את שוטרי השיטור הימי, פרשים, לוחמי מג"ב, מתנדבים, צוללים מיחידת המתנדבים של משטרת ישראל, אופנועי ים, מסוק משטרתי, סירות מתנדבים וצוללים מתנדבי זק"א.

   

  גם הבוקר עיקר מאמצי החיפוש מרוכזים ברצועת החוף המזרחית של הכנרת סמוך לאזורים בהם נראו הנעדרים לאחרונה על פי עדי ראייה. במהלך החיפושים מופעלים רחפנים ותצפיות של משטרת ישראל וכן מערכות מחשוב ואיתור מתקדמות של גורמי ביטחון נוספים שיופעלו לאורך היממה.

   

  גם זק"א ממשיכים לפעול בשטח. הבוקר עם אור ראשון נכנסו מתנדבי היחידות המיוחדת של זק"א ליומו החמישי של החיפושים בכנרת אחר שלושת הנעדרים מיום רביעי בשבוע שעבר.

  לחפ"ק המבצעי של זק"א שהוקם בחוף עין גב הגיעו הבוקר כשלושים צוללים, שישה כלי שייט ועשרה רחפנים. המתנדבים מפעילים את כל האמצעים בכדי לאתר את הנעדרים במים.
  אנשל פרידמן מפקד זק"א צפון, אמר: "אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה ועם כוחות ההצלה. קיבלנו שטח ענק של סריקה בעומק הים והצוללים של זק"א סורקים כל הזמן בעומק הכנרת, עד עכשיו סרקנו למעלה ממאה מטר, בנוסף כלי השייט סורקים מעל המים ורחפנים סורקים ומצלמים מהאוויר".
  חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א, אמר: "המתנדבים של זק"א חדורי מטרה אחת ויחידה לאתר את הנעדרים. אנו נמשיך את הפעילות שלנו בכנרת בכל הכוח עד אשר נמצא אותם". והוסיף "זה המקום להודות למתנדבים המסורים אשר תורמים מזמנם ומגיעים לקחת חלק בחיפושים".

     2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   אמן כן יהיא רצון שימצאו במהירה!!!