מעבר לאתר המותאם

מרגש • מדוע המאפיה הערבית סגורה בכל שנה בימי הפסח?

קלמן טלר 4 Comment on מרגש • מדוע המאפיה הערבית סגורה בכל שנה בימי הפסח?

סיפור מרגש על מאפיה בבעלות ערבית שסגורה בפסח כבר שנים רבות

סעיד, חיים ועותק מההסכם
סעיד, חיים ועותק מההסכם

"לפני 46 שנה היה לנו שכן ליד המאפיה בשם הרב שלמה זלמן שטראובר שהחזיק בין היתר במפעל נעליים. לרב כאב לראות את התורים של היהודים בפסח בפתח מאפייתנו והחליט לתת הצעה מפתה לסבא סעיד ז"ל שאני קרוי על שמו" כתב סעיד אבולעפיה, מבעלי מאפיית "אבולעפיה".

"הרב שאל את סבא סעיד כמה המאפיה הרוויחה בפסח וסבא ענה לו. זה היה עלו של דירה ביפו בזמנו במחזור של שבוע. הרב הציע לסבא שידאג לו לכסף אם יסגור בפסח. סבא הסכים ובשבוע הזה עשה שיפוצים במאפייה ונהנה מהחופש".

"כל שנה, שבוע לפני פסח הרב שלמה זלמן שטראובר היה מגיע עם הכסף וסבא היה סוגר בפסח. בשנה השישית סבא הקדים את הרב, הלך אליו למפעל ואמר לרב שקיבלנו כזאת ברכה בשאר השנה בשל העובדה שאנו סוגרים בפסח שהוא ימשיך לסגור בפסח ללא תשלום. מאז אנו ממשיכים את המסורת של סבא סעיד שנפטר לפני שנולדתי לצערי" סיפר בהתרגשות סעיד וצירף תמונה מיוחדת.

"בתמונה" כתב סעיד "אני סעיד, הנכד של סעיד עם חיים שטראובר, נכדו של הרב שריגש אותי כשהביא לי עותק של אותו הסכם. שיהיה לכם חג שמח וכשר" סיים את סיפורו בהתרגשות.4 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 4

    באמת.. התרגשתי כמו שלא התרגשתי בחיי…מרגש מרגש