מעבר לאתר המותאם

מי ניצח? • תכירו את ארבעת שופטי בג"צ החדשים

אבי יעקב No Comments on מי ניצח? • תכירו את ארבעת שופטי בג"צ החדשים

שרת המשפטים, איילת שקד: "היום הזה עשינו היסטוריה. הערב מינתה הוועדה לבחירת שופטים שבראשותי ארבעה שופטים לבית המשפט העליון, וזאת לאחר שבחרנו כבר כמאה וחמישים שופטים מתחילת הקדנציה ועד כה

ביתהמשפט בג''צ
: בעריש פילמר

הוועדה לבחירת שופטי עליון הודיעה הערב על בחירתם של ארבעה שופטים לבית המשפט העליון. מדובר בניצחון ענק של שקד שהכניסה שלושה שופטים מטעמה בנוסף לאיוש כסא השופט הערבי.

שופטי העליון שנבחרו הערב בוועדה הם:

ד"ר דוד מינץ, שופט מחוזי ירושלים, שופטת המחוזי בחיפה, יעל וילנר, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, יוסף אלרון והשופט מחוזי תל אביב, ג'ורג' קרא. וילנר ומינץ הינם דתיים.

רביעיית השופטים שנבחרה תחליף את ארבעת השופטים היוצאים: נאור, רובינשטיין, ג'ובראן וזילברטל.

כמו כן הוועדה החליטה למנות את פרופסור דוד האן לשופט מחוזי.

שרת המשפטים, איילת שקד: "היום הזה עשינו היסטוריה. הערב מינתה הוועדה לבחירת שופטים שבראשותי ארבעה שופטים לבית המשפט העליון, וזאת לאחר שבחרנו כבר כמאה וחמישים שופטים מתחילת הקדנציה ועד כה.

מינויי השופטים הערב מביאים לידי ביטוי את הגיוון האנושי והמשפטי שכל כך נדרש לנו כחברה ושהיה כל כך חסר, עד היום, בערכאה המשפטית הגבוהה. ההגאים של ספינת הדגל המשפטית שלנו שינו הלילה את כיוונם. חוזקה של המערכת המשפטית טמון בגיוונה ובשונות הקיימת בהרכבה האנושי. המינויים החדשים מביאים לידי ביטוי את התפיסה הזו ובקרוב מאוד יכניסו לאולמות בית המשפט העליון קולות וגוונים שלא היו מוכרים בו.

אין לי ספק שהמסלול החדש שקבענו הערב לספינה יעזור לה לצלוח את הגלים המשפטיים שעוד נכונו לנו. לחיי מסלולה החדש של הספינה.

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור: "ברכותיי לכל המועמדים אשר נבחרו היום לכהונת שופטים בבית המשפט העליון, נקבל את כולכם בברכה. תודות לחברי הוועדה לבחירת שופטים".

מלשכת עורכי הדין נמסר כי היא מברכת על החלטת הועדה לבחירת שופטים. המינויים שאושרו היום הינם מינויים מעולים המחזקים את ביהמ"ש העליון. יש לברך במיוחד את נשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור ושרת המשפטים איילת שקד אשר חרף המחלוקות הובילו את הועדה להסכמה ולפשרה שגישרה על הפערים ואפשרה את בחירת ארבעת השופטים במקשה אחת.

נחי אייל מנכ״ל הפורום המשפטי בירך את הועדה לבחירת שופטים על מינוי שופטי העליון וכן מינוי פרופ׳ האן למחוזי*: "זהו ניצחון ענק של השרה שקד ותומכי הקו השמרני בוועדה. אכן נבחרו שופטים ראויים והפורום המשפטי מברך את חברי הוועדה על בחירתם של שופטים שמרנים, מקצועיים וערכיים שיהיו חלק ממערכת משפט של צדק ואמת".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>