מעבר לאתר המותאם

סכנה: רצועות תפילין עם חותמת כשרות מזוייפת

דוד קורצוייל 5 Comment on סכנה: רצועות תפילין עם חותמת כשרות מזוייפת

סיפור עגום על זייפן תשמישי קדושה נחשף הערב במהדורה המרכזית של קול חי.

מדובר על איש בליעל שבעבר נקשרו בשמו סיפורים על זיוף תפילין ועוד תשמישי קדושה. הערב דווח במהדורה על על חותמת כשרות מזויפת, כביכול מבית דינו של הגרמ"ש קליין שמתנוססת על רצועות תפילין שאינם כשרות.

לצרכנים קשה מאוד לדעת שמדבור בזיוף כשרות. זה מוצר שנרכש פעם ב– ואנשים לא עוקבים חודשים אחרי לבדוק האם פרשייה שנחשפה קשורה למוצר שקנה אי פעם.

הרב ישראל יוד ממכון פאר שוחח עם אבי מימרן ונתן 'טיפים' לזיהוי מוצרים שאינם כשרים. "מאז ומתמיד היו כל מיני יצרנים שהמציאו לעצמם תעודת כשרות פרטית ומפוקפקת. לאחרונה זה הגיע לרצועות שם יש בעיה קשה כי נכנסו מספר יצרנים לתחום.

ברצועות יש יותר הלכות מאשר בבתים. הלכה למשה מסיני זה ברצועות. זה צריך להיות מעובד לשם קדושת תפילין עם צביעה לשמה. בשנים האחרונות זוהתה שיש בעיה ולכן אצלנו ב'פאר' יש רצועות רק בכשרות העדה החרדית או הגרמי"ל לנדאו, ומקפידים רק עורות מהודרים שסמוך לשער הבהמה".

על מצב התפילין בכללותם אמר "המצב גרוע. איש הישר בעיניו יעשה. אין פיקוח וכל אחד עושה מה שהוא רוצה. לפני שנות ה-70 הייתה מחלקה לכשרות סת"ם שנסגרה כי הם לא עמדו בלחץ. כל אחד יכול למכור מה שהוא רוצה בלי שאיש בודק. אנשים קונים כאילו תפילין וכאילו מזוזות".

לסיום ציין יוד כי "נעשו כבר כמה פעמים סקרים חיצוניים שמראים ש95% מבתי ישראל מקפידים על מזוזות. אנשים רוצים מזוזה כשרה ונכשלים בדברים שהם זיוף ולא כשר".5 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
 1. 5

  אני לא מבין מהיכן הקשקוש הזה ? הוא בחיים לא הבין אפילו איך עושים רצועות זה לא יאומן איך שהאנשים משקרים ולא מבינים בכלל על מה הם מדברים איזה סיליקון הוא מדבר ? הוא בכלל לא מבין איך עושים רצועות זה עם הארץ רק בכדי לקדם את המוצר הזה

 2. 4

  מאוד שטחי, כדרכם של עתונאים, יותר פרסום למכון פאר, תדייקו בדיוק מה מזוייף, תסבירו מה כשר ומה הפסול ברצועות ולא דמגוגיה של קדומי מכירות!

 3. 3

  תודה על הפרסומת לישראל יוד ולמכון פאר. מה שהוא אומר "בשנים האחרונות זוהתה שיש בעיה ולכן אצלנו ב'פאר' יש רצועות רק בכשרות העדה החרדית או הגרמי"ל לנדאו" בלי לפגוע בהכשרים הנ"ל, כמו גם בהבד"צ בני ברק של הרב קרליץ ובד"צ חניכי הישיבות של הרב גרוס שגם נותנים כשרות לסת"ם, כל השנים היה מרן הגר"ש ואזנר זצ"ל נחשב להמומחה מספר 1 בתחום כידוע לכל דרדק. הוא זה שנתן את ההסמכה לכל גדולי הסופרים וההשגחה על מכוני סת"ם והוא היה הרב של "משמרת סת"ם" וכיום תלמידיו הנודעים הגרמ"ש קליין שליט"א והגרי"ש שטרן שליט"א בעל "משנת הסופר" נחשבים כממשיכי דרכו ונותני ההכשר החשובים בתחום.

 4. 1

  סכנה נוספת : חומרים מסרטנים ברצועות התפילין

  בעבר שמעתי במפעל תפילין ידוע, שיש כיום רצועות שבעיבוד שלהם
  משתמשים בחומרים שהם מסרטנים, ואנשים שמניחים יום יום
  את הרצועות הללו עלולים ללקות בסרטן – לכן חשוב מאוד לקנות
  רצועות ממקום מפוקח בהכשר טוב