פגיעת הנ"ט: הפצועים הוטסו במסוק ייעודי של מד"א

  פנחס בן זיו No Comments on פגיעת הנ"ט: הפצועים הוטסו במסוק ייעודי של מד"א

  הרוג, שני פצועים קשה וחמישה בינוני וקל מפגיעת טיל נ״ט במטע באצבע הגליל: מיד עם קבלת הקריאה, הוזנקו למקום כוחות רפואה של צה״ל וכוחות מד״א שכללו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ממוגנות ירי, ומסוקים של מד״א וחיל האוויר

  צילום: דוברות מד"א
  9:01
  22.04.24
  חדשות קול חי No Comments on בתום מצוד ממושך: נעצר המחבל שרצח את בנימין אחימאיר

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  היום (ב׳) בשעה 11:12, התקבלו דיווחים במוקד 101 של מד״א על 8 נפגעים כתוצאה מפגיעת טיל נ״ט במטע באחד מיישובי אצבע הגליל. מיד עם קבלת הקריאה, הוזנקו למקום כוחות רפואה של צה״ל וכוחות מד״א שכללו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ממוגנות ירי, ומסוקים של מד״א וחיל האוויר.

  כוחות מד״א, יחד עם כוחות הרפואה של צה״ל, הגיעו אל הפצועים והעניקו טיפול רפואי ל-7 פצועים, בהם: 2 במצב קשה, 4 במצב בינוני, 1 במצב קל. הפצועים, גברים כבני 30, עובדים זרים מהודו. בשטח נקבע מותו של גבר כבן 30, עובד זר נוסף שעבד במקום. שבעת הפצועים פונו על ידי כוחות מד״א וכוחות רפואה של צה״ל במסוקים ובניידות טיפול נמרץ לבתי החולים זיו בצפת, רמב״ם בחיפה ובילינסון בפתח תקווה.

  פראמדיק במד"א אלי אסולין, שפינה את אחד הפצועים הראשונים שחולצו מהשטח, סיפר: "חברנו בצומת מצודות עם טנדר שהביא אלינו שני פצועים, עובדים זרים, לאחר שנפגעו מירי נ"ט בשטח חקלאי בו עבדו. שני הפצועים כבני 30, סבלו מפגיעות רסיסים, 1 הפצועים הוגדר במצב קשה כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה קשה בפנים ורסיסים בכל גופו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים, בנוסף טיפול תרופתי בכאב. פינינו אותו למסוק מד"א במנחת מחניים, שפינה אותו לבי"ח בלינסון. בנוסף אליו פצוע 1 במצב קל פונה באמבולנס מד"א לבי"ח זיו".

  חובש בכיר במד"א יגאל בן עודיז ופראמדיק במד"א וליד קזל סיפרו: "באמצעות ניידת טיפול נמרץ ממוגנת ירי של מד"א הגענו בסמוך למקום אליו אירע ירי נ"ט ולשם הביאו את הפצועים. יחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו טיפול רפואי ופינינו לחבירה עם מסוקים של חיל האוויר את 5 הפצועים שסבלו מפגיעות רסיסים, בהם גבר כבן 30 שנפגע באורח קשה. במהלך הפינוי למסוק הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים והוא הורדם והונשם."

  פראמדיק במסוק מד״א, מאיר בן יאיר: ״מיד עם קבלת הקריאה במד״א, רצנו למסוק ובתוך דקות בודדות עלינו לאוויר, חברנו לניידת טיפול נמרץ עם פצוע קשה, ופינינו אותו לבית חולים בילינסון, תוך טיפול רפואי. הפצועים סבלו מפצעי רסיסים״.  0 תגובות