מעבר לאתר המותאם  בגלל המלחמה: המדבקות האדומות יוסרו ממוצרי המזון?

  צבי טסלר No Comments on בגלל המלחמה: המדבקות האדומות יוסרו ממוצרי המזון?

  משרד הבריאות: על מנת לאפשר אספקה רציפה של מזון לישראל, לא יאכף סימון מדבקות סמל המזון האדום וכן, לא יאכף סימון בעברית של מכלי מים מינרליים. בעקבות כך יתכן ויימצאו על המדף מוצרים מאותו סוג, כאשר חלקם מסומנים וחלקם אינם מסומנים בסמלים אדומים ו/או מים המסומנים בשפה האנגלית והעברית

  רשת מזון. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  18:31
  28.11.23
  שטח כלכלי No Comments on איש המשכנתאות: "היקף הירידה – תואם לסיטואציה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בעקבות המלחמה, מפרסם שירות המזון במשרד הבריאות הודעות לעניין אי אכיפה של הוראות סימון מזון מסויימות, וזאת על מנת לאפשר אספקה רציפה של מזון לישראל. הוראות אלו חלות בשעת חירום זו בלבד.

  על פי ההוראות:

  1. לא תהיה אכיפה בעניין סימון בעברית של מכלי מים מינרליים ומי מעיין – כך שייתכן ויימצאו בדרכי השיווק מכלי מים מינרלים ומי מעיין ללא סימון בעברית. מוצרים אלו יסומנו באנגלית (כפי שהם משווקים באירופה) ויעמדו בכל דרישות והוראות החוק הכוללים תנאים להבטחת בטיחותו ואיכותו של המוצר, מלבד סימון בעברית, זאת בכפוף לתנאים המפורטים בהוראה.

  יש לציין שכמו בשגרה, בעת הכנת תרכובת מזון לתינוקות ופעוטות (תמ"ל) יש להרתיח את כל סוגי המים (לרבות מים המינרלים ומי מעיין) בטרם ההכנה.

  2. בנוסף, לא יופעלו סמכויות אכיפה מנהליות בעניין הדבקת מדבקות סמל המזון האדום – כך שייתכן וייצאו בדרכי השיווק מוצרי מזון שהיו אמורים להיות מסומנים בסמלים אדומים, ללא סימון זה. טבלת הערכים התזונתיים תופיע על תווית המוצר ללא שינוי. גם בעת זו, משרד הבריאות ממליץ לצמצם צריכת מזונות עתירי שומן, סוכר ומלח.

  בעקבות הודעות אלו יתכן ויימצאו על המדף מוצרים מאותו סוג, כאשר חלקם מסומנים וחלקם אינם מסומנים בסמלים אדומים ו/או מים המסומנים בשפה האנגלית והעברית.  0 תגובות