מעבר לאתר המותאם

  ח"כ מיכל וולדיגר על הבעיה בטיפול בבריאות הנפש: "הסיטגמה הורגת"

  אסתי פלד No Comments on ח"כ מיכל וולדיגר על הבעיה בטיפול בבריאות הנפש: "הסיטגמה הורגת"

  יו"ר השדולה לבריאות הנפש ח"כ מיכל וולדיגר בריאיון ל"מהדורה המרכזית" מנתחת את הבעייה בטיפול נפשי לאור הסטיגמה שהשתרשה בציבור על טיפולים פסיכיאטרים, "לא לפחד לבוא ולבקש עזרה, לא חטאתם ולא פשעתם"

  14:44
  03.12.21
  קובי פינקלר No Comments on מערך ה-F 16 קורקע בעקבות תקלה בגלגל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  יו"ר השדולה לבריאות הנפש בכנסת, ח"כ מיכל וולדיגר שמובילה את המאבק לחיזוק מערך בריאות הנפש בישראל, התראיינה הערב (שלישי) ל"מהדורה המרכזית" בהגשת אבי מימרן

  "אני חצי שנה בכנסת, אבל 15 שנה הייתי בתחום בריאות הנפש והתמכרויות וזה חוצה מגזרים. אני רוצה לומר באופן ברור "הסטיגמה הורגת" יכולת ההחלמה היא תגדל ככל שנגלה את המצוקה הרגשית בראשיתה".

  ח"כ וולדיגר הסבירה את הבעיה המרכזית בטיפול בבריאות הנפש, "הבעייה היא שהופכים את המצוקה הרגשית לסטיגמה וזה מפחיד, כשהופכים טיפול פסיכאטרי למשהו אלים וארגסיבי אז לא רוצצים להיות מזוהה עם זה, אם יש לילד כאבי בטן  אז הולכים לרופא ולא חושבים לרגע שזה מראה על מצוקה רגשית".

  עוד הוסיפה, "כשלא מטפלים בעייה בראשיתה, זה הולך ומתפתח והקושי יגדל וזה ישתלט על האדם וזה יכול להגיע לאובדנות, שתי שליש יתגברו על הבעיה ללא טיפול מקצועי אבל שליש יישאר עם הבעיה  הרגשית וזה יפגע בו. הסטיגמה הורגת כי זה חודרת למתמודדים עצמם, אבל כשאדם מרגיש קושי הוא מפחד לפנות לפסיכאטר ושם שורש הבעייה".

     0 תגובות