צה"ל מקים מרכז לשירותי בריאות הנפש ללוחמים

  קובי פינקלר No Comments on צה"ל מקים מרכז לשירותי בריאות הנפש ללוחמים

  אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה מקים מרכז לשירותי בריאות הנפש: כ-85% מהלוחמים אשר נזקקו לטיפול חזרו ללחימה

  צילום: דובר צה"ל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מערך בריאות הנפש שבחיל הרפואה מפעיל מתחילת המלחמה רשת של אנשי מקצוע הפרוסים בכלל הגזרות, במטרה לתת את המענה המיטבי לכוחות בתחום בריאות הנפש.

  במהלך הלחימה עשרות קב״נים נכנסו לרצועת עזה על מנת לתת מענה ראשוני ללוחמים אשר חוו אירועים מורכבים מסוגים שונים, לפי בקשת המפקדים, כאשר כ-85% מהלוחמים אשר נזקקו לטיפול בצלת״ק חזרו ללחימה.

  בנוסף, נפתח מוקד ברה״ן טלפוני זמין 24/7 כחלק ממוקד רפואה דחופה.

  חיל הרפואה, שבאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, חונך מחר (ה') את המרכז לשירותי בריאות הנפש החדש הכולל את המרכז למשפחת הקבע והיחידה לתגובות קרב, מרפאה לטיפול בפוסט טראומה למשרתים בסדיר ויחידת ׳ליאת׳ – יחידה המורכבת ממטפלים מהשורה הראשונה באזרחות אשר יתנו מענה זמין ואיכותי בטיפול רגשי עבור משרתי קבע בשנת הקבע הראשונה והשנייה.

  ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף מישל ינקו: ״אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה החל בתהליך של שיפור המענה לכלל משרתי צה״ל, כחלק מהתהליך הוחלט להקים את מרכז בריאות הנפש מתוך הבנה כי אנו מודעים להשפעות המלחמה על הנפש והקשיים העולים מכך.

  הקמת המרכז, והמשאבים הרבים שמושקעים בו, מבטאת את המחויבות המקצועית והערכית המרחיבה של אט״ל וחיל הרפואה, לבריאות הנפש של משרתי צה״ל בסדיר ובמילואים״.

  קצין הרפואה הראשי, תת-אלוף פרופ׳ אֵלון גלזברג: ״החל מהרגע הראשון במלחמה בריאות הנפש הייתה נוכחת במענה החל מהשטח ועד לעורף. לאור החשיבות הרבה לנושא בחרנו אותו כאחד מהצירים המרכזיים למיקוד בימים אלו – ואנו פועלים כעת להרחיב את המענה הקיים. פתיחתו של המרכז תהיה בשורה של ממש למשרתי צה"ל״.  0 תגובות